Rôzne Správy

Ak cestujete regionálnymi spojmi, POZOR na zmeny! Novinkou sú aj EXPRESNÉ linky

Od nedele sa zmenia cestovné poriadky pre vlaky i regionálne autobusy.

Ilustračný obrázok k článku Ak cestujete regionálnymi spojmi, POZOR na zmeny! Novinkou sú aj EXPRESNÉ linky
Zdroj: TASR

V Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) sa od nedele (11. 12.) zmenia cestovné poriadky pre vlakovú dopravu i regionálnu autobusovú dopravu. V rámci bratislavskej mestskej hromadnej dopravy (MHD) príde k úpravám na niektorých nočných linkách. IDK BK o tom informuje na svojom webe.

30-minútový interval

Na linkách S50, S60 a S70 sa zavádza pravidelný 30-minútový interval v špičke počas pracovných dní. V sedle pracovných dní a počas voľných dní bude platiť 60-minútový interval. Linka S20 bude mať po novom pripravený cestovný poriadok na modernizáciu železničnej trate Bratislava – Devínska Nová Ves – Malacky – Kúty. Linka S55 bude premávať na novej trase Bratislava-Petržalka – Pezinok, a to s hodinovým intervalom v špičke pracovných dní. Linka S65 sa ruší.

Novinkou je tiež zavedenie expresných liniek R20, R50, R60 a R70 a zaradenie rýchlikov Bratislava – Trenčín – Žilina do IDS BK,“ približuje integrovaný dopravný systém.

V regionálnej autobusovej doprave sa zavádzajú zmeny takmer na všetkých linkách, najviac z nich je v súvislosti s novým grafikonom vlakovej dopravy. „Menia sa odchody takmer na všetkých linkách nadväzných na vlaky,“ podotýka.

Zmeny na trati Bratislava – Dunajská Lužná

Samostatnou kapitolou sú úpravy na linkách v úseku Bratislava – Rovinka – Dunajská Lužná, kde prichádza k výraznému posilneniu v poobednej špičke na linkách 725, 727 a 737. Zavádzajú sa tiež nové linky 622 (spájajúca zastávku Bratislava, Bajkalská s novou časťou Bernolákova) a 648 (spoje spájajúce Senec so Zlatými Klasmi cez Kráľovú pri Senci). Pridávajú sa zároveň viaceré zastávky, úpravou prešli aj regionálne nočné linky.

Bratislavská MHD

V rámci bratislavskej MHD prichádza k úpravám na nočných linkách, konkrétne 27, N37 a N70. Premenujú sa tiež tri zastávky.

Zmeny sa nevyhnú ani cestovnému poriadku pre cezhraničnú linku 901, tá však bude platiť až od 18. decembra. Dôjsť má k úprave jazdných dôb, prvý ranný pár spojov z Bratislavy i Hainburgu bude premávať aj počas soboty.

Bližšie informácie o zmenách spolu s grafikonmi sú zverejnené na webovej stránke www.idsbk.sk.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM