Rôzne Správy

Najvyššia budova v Bratislave už dosiahla svoj vrchol: Postaviť ju trvalo 2 roky +FOTO

Hrubá stavba prvého slovenského mrakodrapu v Bratislave je už dokončená

Ilustračný obrázok k článku Najvyššia budova v Bratislave už dosiahla svoj vrchol: Postaviť ju trvalo 2 roky +FOTO
3
Galéria

Hrubá stavba prvého slovenského mrakodrapu Eurovea Tower v Bratislave, ktorý bude mať 47 nadzemných podlaží a výšku 168 metrov, je dokončená. Osadili tam už aj glajchu, teda tradičný symbol dosiahnutia hornej úrovne konštrukcie budovy. Informoval o tom developer projektu J&T Real Estate (JTRE).

Definitívna výška

Veľká časť koruny tvoriacej architektonický a kompozičný vrchol mrakodrapu už podľa investora dosiahla definitívnu výšku. „Viditeľná je tak už výsledná štíhla, zaoblená, zužujúca sa línia veže. K úplnému zhotoveniu najvyššej budovy na Slovensku ešte zostáva dokončiť korunu, fasádu na posledných piatich poschodiach a interiéry bytov. Kolaudácia je plánovaná na leto budúceho roka,“ spresnil developer.

Vytiahnutie stavby z úrovne terénu po vrchol trvalo 24 mesiacov. Po dokončení podzemnej časti a podnože s 15-metrovými nosnými stĺpmi v tvare V začali pribúdať štandardné poschodia tempom v priemere jedno každých 11 dní.

Výstavba výškovej budovy je súčasťou projektu Eurovea II, v rámci ktorého investor rozšíri nákupné centrum na Pribinovej v Bratislave a postaví tiež rezidencie, administratívne budovy i podzemné garáže. Predĺži tiež nábrežnú promenádu pri Dunaji, vybuduje bulvár i ďalšie verejné priestory.

Eurowea tower
3
Galéria
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM