Tomáš Stupavský Samospráva

Zvýši sa v Ružinove bezpečnosť občanov? Mestská časť dostane nové kamery

Nové kamery, ktoré majú dohliadať na bezpečnosť na sídliskách, pribudnú v mestskej časti Ružinov. Ružinovská samospráva uspela so svojím projektom a získala 18-tis eur zo štátneho rozpočtu SR na zabezpečenie úloh prevencie kriminality. Ide o projekt finančne podporený Radou vlády SR pre prevenciu kr

Ilustračný obrázok k článku Zvýši sa v Ružinove bezpečnosť občanov? Mestská časť dostane nové kamery
Zdroj: Dnes24.sk

Dotácia pokryje 80 percent nákladov na kamery, zvyšných 20 percent pôjde z rozpočtu mestskej časti. „Pre nové kamery sme spolu s mestskými a štátnymi policajtmi vytipovali lokality pri Centre pre liečbu drogových závislostí na Hraničnej ulici a pri obchodnom centre Retro,“ povedal starosta Ružinova Dušan Pekár.

Ak to financie umožnia, ďalšia kamera by mohla pribudnúť aj na križovatke Tomášikova-Gagarinova. Výstup z kamier bude vedený na centrálny dispečing mestskej polície a operačné stredisko okrskovej stanice mestskej polície v Ružinove. Kamery by mali byť uvedené do prevádzky v tomto roku.

„Zároveň sme vypracovali projekt druhej etapy rozširovania kamerového systému v Ružinove a uchádzame sa o dotáciu zo štátneho rozpočtu v oblasti prevencie kriminality pre rok 2015,“ doplnila Ľubica Petrisková z ružinovského miestneho úradu, ktorá má projekt na starosti.

„Chceli by sme, aby ďalšie kamery boli na Herlianskej ulici, na križovatke Miletičovej a Trnavskej cesty a na Slovnaftskej ulici,“ dodal starosta Pekár. Úroveň monitorovania bezpečnosti sa v Ružinove zvyšovala aj minulý rok, kedy hlavné mesto rozšírilo kamerový systém mestskej polície a v Ružinove nainštalovali štyri nové kamery.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM