Správy Samospráva

Župan Droba naložil premiérovi: Vyzýva ho, aby neobviňoval ľudí za zlú pandemickú situáciu

Situácia v krajine je zo dňa na deň horšia a premiér spolu s hlavným hygienikom za to opäť obviňovali občanov. Juraj Droba to už nemohol počúvať.

Ilustračný obrázok k článku Župan Droba naložil premiérovi: Vyzýva ho, aby neobviňoval ľudí za zlú pandemickú situáciu
Zdroj: Juraj Droba

Covid-19 má na Slovensku už 4 889 (k 3.2.) obetí a pandemická situácia sa nezlepšuje. Problémom sú najmä plné nemocnice a vyčerpaní zdravotníci. „Neobviňujte za to ľudí,“ odkazuje bratislavský župan Juraj Droba Igorovi Matovičovi aj Jánovi Mikasovi.

Nesúhlas

„V tomto duchu sa dnes vyjadril hlavný hygienik aj premiér. Že opatrenia sa sprísňujú preto, lebo ich nedodržiavame. Nesúhlasím. A okrem toho sme vyčerpaní a smutní a toto je fakt posledné, čo teraz potrebujeme počuť,“ vraví Juraj Droba.

Dodáva, že zodpovední by nám mali dávať optimizmus a riešenia a byť pre nás oporou.

„My na župe každý deň sedíme a riešime pomoc lekárom, zariadeniam sociálnych služieb, ochranu obyvateľov, povinné testovanie a čo je teraz najdôležitejšie – očkovanie,“ vysvetľuje predseda Bratislavského samosprávneho kra­ja.

Zúfalstvo mocných

Župan odkazuje, že v zlej situácii netreba hľadať vinníkov, ale východiská.

„Zúfalo všetkých pri moci prosím o trochu viac optimizmu, lebo v atmosfére obvinení a vyhrážok strácame chuť bojovať. Už síce v diaľke vidíme koniec pandémie, ale ešte budeme potrebovať veľa síl. Neberme si ich ešte aj navzájom,“ uzatvára Juraj Droba.

NEOBVIŇUJME ĽUDÍ, ŽE MÔŽU ZA PRÍSNEJŠÍ LOCKDOWN V tomto duchu sa dnes vyjadril hlavný hygienik aj premiér. Že opatrenia...

Posted by Juraj Droba on Tuesday, February 2, 2021

Pandémia v roku 2021

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
======= >>>>>>> c6e424c361d8f27037ade60c6234148f30c95479