Maros Palesch Rôzne

Župa pokračuje v rekonštrukcií mosta v Tomášove

BRATISLAVA - TOMÁŠOV, 14.07.2011. Bratislavská župa pokračuje v rekonštrukcií mosta cez Malý Dunaj v obci Tomášov. Prvá fáza rekonštrukcie tohto značne poškodeného mosta sa uskutočnila koncom minulého roka, zameraná bola na opravu povrchu. V tejto -

„Most v Tomášove je jeden z najzaťaženejších v Bratislavskej župe, preto je jeho rekonštrukcia dôležitá. BSK dbá na bezpečnosť a preto verím, že keď práce skončia, ľudia budú most využívať bez pocitu ohrozenia.“ povedal predseda kraja Pavol Frešo.

Práce sa začnú už v polovici augusta, ukončené budú cca o dva mesiace. Náklady sú vyčíslené na takmer 145-tisíc eur. Starosta obce Jozef Szalay je rád, že Bratislavský kraj do rekonštrukcie mosta investoval. Opravu ocenil najmä preto, že od postavenia nebol most opravovaný a okrem toho, po skončení prác sa zvýši aj bezpečnosť cestnej premávky. Vozovka Tomášovského mosta bola v dôsledku jazdenia nákladných áut v havarijnom stave. Na povrchu boli aj početné jamy a asfaltové bubliny, ktoré spôsobilo nefunkčné odvodnenie a dlhé roky odďaľovaná oprava, čím sa škody násobili.

Počas prvej etapy rekonštrukcie mosta sa komplexne zrekonštruovala mostovka, nanovo sa urobila hydroizolácia aj odvodňovače, ktoré už boli nefunkčné. Následne sa položil nový asfalt, urobili sa krajnice a obrubníky. Náklady dosiahli 200-tisíc eur.

Zdroj: BSK, Lukáš Dobrocký

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM