Maros Palesch Rôzne

Zrekonštruovali Limbach

BRATISLAVA - LIMBACH, 20.07.2011. V Limbachu boli zrekonštruované a vybudované nové chodníky v dĺžke 1,7 km, nové detské ihrisko, verejné osvetlenie, v centrálnej zóne sa osadili nové lavičky a smetné koše.

Pozitívny vplyv na životné prostredie má rozšírenie verejnej zelene. Vysadili sa dreviny, zatrávnili sa plochy pred rodinnými domami a v obci sa vytvorila stromová alej. Na realizáciu tohto projektu získala obec nenávratný finančný príspevok z eurofondov z Operačného programu Bratislavský kraj vo výške 370 tisíc Eur. Celkové výdavky projektu boli 389 tisíc Eur.

**„Opäť sa ukázalo, aká je spolupráca obcí s našim odborom SORO dôležitá a efektívna. Každé použité euro, pokiaľ je investované na zveľaďovanie verejného priestranstva je rozumne investované. Župa bude aj naďalej podobné investície podporovať,“ **povedal župan Pavol Frešo.

Zrevitalizovaný Limbach sa môže hrdo zaradiť medzi ďalšie úspešné mestá a obce Bratislavskej župy, ktoré s pomocou eurofondov z OPBK vytvárajú lepšie životné prostredie pre svojich občanov. Veľkou pomocou bola aj spolupráca s odborom SORO, ktorý svojím proklientským prístupom pomáha pri získavaní peňazí z eurofondov. Rekonštrukcia prebiehala od novembra 2010 do júna 2011.

Zdroj + foto: BSK, Radko DUDA

LIMBACH
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM