Krimi

Zlodejom nič nie je sväté. Z komunitného viniča neznámy páchateľ ukradol 240 rastlín, dobrovoľníci sa nevzdávajú

Zo soboty na nedeľu ukradol z komunitného viniča na Pionierskej neznámy zlodej 240 rastlín, pre ktoré sa dobrovoľníci, susedia z okolia, už týždne stretávajú a snažia sa vrátiť starému miestu nový život. Páchateľ navyše dobre vedel, čo robí. Vyrastené rastliny by už o niekoľko týždňov nepredal.

Ilustračný obrázok k článku Zlodejom nič nie je sväté. Z komunitného viniča neznámy páchateľ ukradol 240 rastlín, dobrovoľníci sa nevzdávajú
Zdroj: TASR

O incidente informuje občianske združenie Vnútroblok, ktoré vinič spravuje, na svojom blogu. Túto jar rozbehlo združenie Vinicu a mobilnú záhradu Pionierska, kde sa pravidelne stretávajú dobrovoľníci, aby podobne ako pri ostatných projektoch, z nevyužívaného priestoru vytvorili prostredie, ktoré by slúžilo verejnosti.

Ich prácu si ale očividne nevážil doposiaľ neznámy páchateľ, ktorý v noci zo soboty na nedeľu ukradol z pozemku až 240 mladých viničov. Jeho čin mohol o to ľahšie zrealizovať, nakoľko pozemok nebol oplotený. Podľa vyjadrenia Vnútrobloku vinič nie je ohradený plotom, pretože okolie využívajú desiatky psíčkarov, ktorí tadiaľ prechádzajú, a tiež tu zvykli prespávať ľudia bez domova, ktorých nechceli zo dňa na deň násilím vylúčiť. Záhrada s viničom má jednoducho slúžiť ľuďom z celého okolia a preto ho nechcú uzatvárať.

Dobrovoľníci však vo svojej práci budú pokračovať aj naďalej a spoločnou prácou chcú dokázať, že vinič je ich. Aj napriek tejto nepríjemnej skúsenosti nevzdávajú svoju snahu urobiť niečo dobré, možno aj práve pre tohto zlodeja. Ak ste aj vy zvykli chodiť pomáhať, nemusíte sa obávať. Ďalšia brigáda na viniči bude už najbližšiu sobotu.

Incident už vyšetruje polícia.

Viac o projektoch Vnútrobloku sa dočítate tu: Počuli ste už o Mobilných záhradách v Bratislave? Ak nemáte kde záhradkárčiť, máme pre vás skvelý tip

Foto: Ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM