Tomáš Stupavský Krimi

Zlodeji už berú všetko. Traja Maďari kradli po Bratislave katalyzátory

Katalyzátory z áut sa rozhodli pred dvoma dňami kradnúť v Bratislave traja Maďari. V pondelok (13.4.) v noci odmontovali v uliciach Petržalky dva katalyzátory. Ale keď už kradli tretí, zbadala ich policajná hliadka. Mužom z Maďarska hrozí, že si za mrežami posedia až dva roky.

Ilustračný obrázok k článku Zlodeji už berú všetko. Traja Maďari kradli po Bratislave katalyzátory
Zdroj: Dnes24.sk

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, prvý katalyzátor muži ukradli o 2.00 h z auta na parkovisku na Beňadickej ulici. Tým podľa hovorcu spôsobili škodu vo výške 887 eur. O pol hodinu neskôr potom ukradli ďalší katalyzátor na Vígľašskej ulici.

„Škoda, ktorá bola touto krádežou spôsobená, bola vyčíslená na cca 946 eur,“ dodal Szeiff. Obe autá boli značky Citroën Berlingo.

O 3.30 h sa Maďari pokúsili odcudziť ďalší katalyzátor z auta značky Peugeot Partner blízko Beňadickej ulice. „Za pomoci ručného zdviháka vozidlo nadvihli a z jeho podvozkovej časti z výfukového potrubia začali katalyzátor demontovať,“ priblížil hovorca. Vtedy ich však už uvideli policajti a obmedzili na osobnej slobode. Ak by sa mužom podarilo katalyzátor ukradnúť, spôsobili by škodu za 1051 eur.

Traja Maďari, 36-ročný Sándor, 37-ročný Zsolt a 56-ročný Sándor, sú už dnes obvinení z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva a z prečinu krádeže v štádiu pokusu. „Za uvedené konanie hrozí v prípade preukázania viny v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody až na dva roky,“ dodal hovorca.

Ilustračné foto.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM