Adriana Banásová Správy

Zima udrie tento rok skoro, v nasledujúcich dňoch bude v niektorých oblastiach Slovenska už aj snežiť

Nie je žiadnou novinkou, že posledné roky sa prechody medzi letom a zimou stierajú, no tento rok to vyzerá na veľmi skorý príchod „decembra“.

Ilustračný obrázok k článku Zima udrie tento rok skoro, v nasledujúcich dňoch bude v niektorých oblastiach Slovenska už aj snežiť
Zdroj: Webnoviny.sk

Podľa Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) by mohlo v pondelok a utorok (12. a 13.10.) dokonca na niektorých miestach krajiny už aj snežiť. Meteorológovia varujú aj pred možnými snehovými jazykmi.

„SHMÚ vydalo v tejto súvislosti už výstrahy prvého stupňa. Platiť majú najbližšie tri dni,“ uvádzajú odborníci zo SHMÚ.

Sneh meteorológovia očakávajú najmä v severných okresoch, ale napríklad aj v okrese Rimavská Sobota, či okresoch Košického, Banskobystrického a Prešovského kraja, kde by mohlo napadnúť až 15 cm. SHMÚ v tejto súvislosti varuje pred snehovými jazykmi a vyzýva vodičov, aby si dávali na cestách pozor.

„Výška nového snehu nie je v tomto ročnom období v uvedených oblastiach veľmi bežná. Môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uvádzajú odborníci zo SHMÚ.

V Bratislave bude v úvode týždňa poriadne studeno – v pondelok teplota vystúpi na maximálnych 9 stupňov Celzia a v utorok sa bude dokonca pohybovať od –1 do +8 stupňov. V pondelok nás potrápi aj silnejší severný až severozápadný vietor do 14 m/s. Od stredy by sa malo znovu „vyčasiť“ na príjemnejších až 14 stupňov Celzia.

ilustračná foto

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM