Maros Palesch Rôzne

Žiadajú odvolať Šarközyho

BRATISLAVA - MALACKY, 20.07.2011. V podateľni Mestského úradu v Malackách prijali v pondelok 18. 7. o 14.00 h žiadosť o bezplatné využitie verejného priestoru na časti Kláštorného námestia a písomné oznámenie o konaní verejného zhromaždenia, ktoré zv

Podľa oznámenia zvolávatelia chcú asi so 150 účastníkmi diskutovať a vyjadriť názor k medializovanému postoju Štefana Šarközyho z Úradu splnomocnenca vlády pre rómske komunity k situácii na Družstevnej ulici v Malackách. Zvolávatelia garantujú priebeh zhromaždenia v súlade so zákonom.

V oficiálnom oznámení mestu sa však nespomína skutočný účel stretnutia, medializovaný aj v tlači. Ide o otvorený list premiérke SR Ivete Radičovej, ktorý podpísali obaja zvolávatelia. Žiadajú v ňom zrušenie poverenia pre pána Šarközyho na riešenie situácie s neprispôsobivými občanmi na Družstevnej ul. v Malackách. Zhromaždenie sa má uskutočniť v prípade, ak premiérka Š. Šarközyho neodvolá. Verejné stretnutie je naplánované v čase, keď sú primátor mesta i prednosta mestského úradu na dovolenke v zahraničí. Podľa viceprimátorky mesta Márie Tedlovej je avizované zhromaždenie súkromnou iniciatívou organizátorov.

Zdroj: Mestský úrad Malacky, Tatiana Búbelová

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM