Kultúra

ZDRVUJÚCA správa zo SND: Pri leteckom nešťastí v Nepále ZAHYNUL aj bývalý sólista baletu

Zosnulého Crightona označuje SND za veľkého profesionála a talentovaného umelca.

Ilustračný obrázok k článku ZDRVUJÚCA správa zo SND: Pri leteckom nešťastí v Nepále ZAHYNUL aj bývalý sólista baletu
Zdroj: www.unsplash.com

Pri januárovej havárii lietadla v Nepále zahynul aj bývalý sólista Baletu Slovenského národného divadlo (SND) Ruan Calum Crighton. Stalo sa to deň po 34. narodeninách umelca. TASR o tom informovala tlačová tajomníčka SND Izabela Pažítková.

Talent s veľkým srdcom

V Balete SND pôsobil od roku 2008 do roku 2013, najskôr v baletnom zbore a veľmi rýchlo sa stal sólistom,“ dodáva SND a pripomína tituly, v ktorých Crighton tancoval, ako napríklad Labutie jazero či Luskáčik.

Zosnulého Crightona označuje SND za veľkého profesionála a talentovaného umelca.

O tom, že v Balete SND a na Slovensku sa cítil príjemne, svedčí aj to, že už po dvoch rokoch hovoril takmer plynule po slovensky. Bol to človek s veľkým srdcom a neuveriteľným zmyslom pre humor, ktorého smiech a pozitívna energia dokázali rozžiariť útroby divadla,“ spomína naša prvá divadelná scéna.

Dodáva, že napriek tomu, že Crighton z Bratislavy odišiel takmer pred desiatimi rokmi, udržiaval priateľské kontakty s niektorými členmi baletného súboru.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Na fotografii je Ruan Calum Crighton v roku 2011, keď hral postavu Malého princa v rovnomennej tanečnej rozprávke v Balete SND:

Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM