han Rôzne Správy

Zdena Studenková a jej RÁZNY odkaz: Sme katolíckejší ako Vatikán! ČO si myslí o LGBTI komunite?

Populárna a uznávaná slovenská herečka sa otvorene vyjadrila ku vražde dvoch mladíkov, ktorých chladnokrvne popravil na Zámockej ulici v Bratislave len 19-ročný tínedžer.

Ilustračný obrázok k článku Zdena Studenková a jej RÁZNY odkaz: Sme katolíckejší ako Vatikán! ČO si myslí o LGBTI komunite?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Aj 68-ročnú umelkyňu zasiahla vražda dvoch mladých mužov, ktorú spáchal 19-ročný tínedžer v centre Bratislavy. Keďže išlo o cielený útok proti komunite LGBTI, na túto tému sa rozhovorila aj herecká ikona.

Studenková využila spoluprácu s TV Markíza, ktorá odštartovala sériu odkazov známych ľudí po krvavom masakri na Zámockej ulici.

„Som verejná osoba a je mojou psou povinnosťou vyjadriť sa k niečomu tak strašnému, ako je vražda dvoch nevinných mladých ľudí. My sme ako štát uväznený v istej zmluve s Vatikánom. Sme štát, ktorý nemôže rozviazať túto zmluvu jednostranne a tým pádom sme, dá sa povedať, nejakými rukojemníkmi,“ začala herečka poriadne zostra.

Rázny odkaz

Aj v ďalších vetách Zdena Studenková otvorene vyjadrila, čo má na srdci. „Neviem ale, akým spôsobom sa stalo, že sú rukojemníkmi aj príslušníci LGBTI komunity. Kde je to napísané, čo môžu a čo nemôžu? A kto o tom rozhodol? Ja apelujem na tamtých na vŕšku, aby sa konečne zamysleli a v tejto situácii skúsili zmeniť zákony, pretože majú rovnaké povinnosti, ako my všetci v tomto štáte, ale nemajú rovnaké práva,“ uviedla.

„Pozrime sa napríklad na okolité krajiny. My sme jedna z mála krajín, ktoré ešte nepovolili sobáše ľuďom rovnakého pohlavia, nepovolili im adopcie. Akým právom? Sme krajina, ktorá je, povedala by som, katolíckejšia ako Vatikán,“ naložila Studenková hlavne našim politikom.

Príkladom Švajčiari

Herečka sa zamyslela a uviedla dokonca aj príklad na Švajčiarsku. „Okolité krajiny už povolili sobáše a povolili adopcie. Pozrime sa na také Švajčiarsko, kde nemohli ženy voliť. Zmena prišla až v roku 1971. Dnes je v každom kantóne povolená svadba a adopcia týmto ľuďom,“ poznamenala Studenková.

„Bola by som veľmi rada, keby aj mnohí naši politici konečne spravili svoj coming out. Aby sa konečne oni prihlásili k tomu, čo majú geneticky dané. Preto prosím, rešpektujme ľudí, ktorí majú iný genetický kód,“ uzavrela.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM