KAW Šport

Zážitky na Divokej vode sprevádza tlkot srdca až v krku

Zdolať peniacu sa vodu, surfovať na umelej vlne alebo sa preháňať na vodnom skútri. To všetko chce istú dávku odvahy. Ak ju naberiete, na vzrušujúce zážitky z Divokej vody v Čunove nikdy nezabudnete.

Ilustračný obrázok k článku Zážitky na Divokej vode sprevádza tlkot srdca až v krku
Zdroj: divokavoda.sk

Do areálu Divokej vody v Čunove sme prišli s nadšením i obavami, či poriadnu dávku adrenalínu zvládneme.

Dunajská divočina

V neopréne a po povzbudzujúcich slovách skúseného inštruktora sme spúšťali raftový čln na hladinu plní očakávania a obáv z neznámeho. Tlkot srdca až niekde v hrdle a úzkosť pri zdolávaní perejí a skokov sú pre začiatočníka štandardnou súčasťou splavu kanála, ktorým sa valí neskrotný Dunaj.

Intenzívne protichodné pocity sa nevyhli ani nám. Chvíľkový strach o život vystriedal úžasný pocit po vystúpení z člna. Zmohli sme sa len na slová: „Áno, ešte si to zopakujeme.“

Rafting si môže dopriať každý, kto sa cíti zdravý. Výnimkou sú deti do 15 rokov. Nemusíte mať strach ani vtedy, keď vypadnete z člna. Na brehu čaká záchranár, ktorý vám podá pomocnú ruku.

Bližšie k hladine

Ak ste individualista a nechce sa vám nastúpiť do člnu s ďalšími členmi posádky, odporúčame vyskúšať hydrospeed. Stali sme sa pri ňom súčasťou mini loďky, ktorá sa rútila dole divokou vodou. K hladine máte síce bližšie, ale zároveň väčšiu istotu, že ďaleko nespadnete.

Vzrušujúci wakeboard poteší tých, čo na súši fandia skateboardu. Je to atrakcia na vode ťahaná motorovým člnom. Stojíte, respektíve snažíte sa stáť na doske so širokou plochou na obidve nohy. Ťahá vás lano upevnené po celom obvode vleku.

Umelá vlna a´la oceán

Adrenalín čaká aj surfistov na umelej vlne. Vžijete sa do kože austrálskych krotiteľov vĺn, ktorí sa kĺžu po otvorenom priestore mora.

Ak spadnete, nevadí, surf máte pripevnený k nohe. V prípade potreby bude vašim záchranným kolesom.

Trocha romantiky neuškodí

Po ohromujúcich dávkach adrenalínu sme mali pocit, že je na čase skúsiť niečo pokojnejšie. Zátoka v areáli Divokej vody bola na to ideálna. Z člna sme obdivovali brehy Dunaja v ich divokej kráse. Zrazu bol život pomalý a sladký.

Kto má záujem o romantiku s pohárom šampanského v ruke pri jazde na motorovom člne, areál ponúka aj takúto možnosť. S partnerom zažijete nezabudnuteľné chvíle.

Suchozemské vzrušenie

V objekte Divokej vody nájdu vzrušenie a zábavu aj „suchozemci“. Po adrenalínovom paintballe sa môžete s pocitom nadsamca povoziť na štvorkolke členitým terénom. Zostane po vás len kúdol prachu.

Trávnaté ihrisko s vlastným zavlažovaním láka k hre, ktorou momentálne žije celá Európa – k futbalu. Ak si radšej užívate pohyb v plavkách na rozohriatom piesku, čakajú na vás upravené ihriská na skvelé letné športy – plážový volejbal a futbal.

Čítajte aj: Dunaj sa prebojoval medzi najkrajšie rieky sveta. Britský denník dokonca spomenul aj Bratislavu

Divoká voda
11
Galéria
Zdroj: divokavoda.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie