Rôzne

"Zaži vedu naživo" s prehliadkou vedecko-technických projektov mladých vedátorov

Trinásty ročník Týždňa vedy a techniky s mottom: „Zaži vedu naživo“ slávnostne otvoril v pondelok minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.

Ilustračný obrázok k článku "Zaži vedu naživo" s prehliadkou vedecko-technických projektov mladých vedátorov
Zdroj: TASR

Podujatie sa začalo v Zážitkovom centre vedy Aurelium na Bojnickej 3, ktoré bude pri tejto príležitosti prvýkrát oficiálne predstavené verejnosti.

Svet vedy a techniky

Týždeň vedy a techniky je podľa ministra jedna z najdôležitejších udalostí v rezorte školstva. „Veda je základom vzdelávania, prináša inovácie v priemysle a tak isto prispieva aj k rastu ekonomiky. Je potrebné ukázať deťom, mládeži a tak isto nielen odbornej, ale aj širokej verejnosti výsledky vedy,“ doplnil Plavčan.

Týždeň vedy a techniky ponúkne návštevníkom rôzne podujatia vo forme prednášok, súťaží, festivalov či workshopov, vďaka ktorým budú môcť nahliadnuť do sveta vedy a techniky. Viac informácií o Týždni vedy a techniky, ktorý potrvá do 13. novembra, je na webovej stránke www.tyzdenvedy.sk.

Týždeň vedy a techniky
10
Galéria
Zdroj: tyzdenvedy.sk

Vnímanie vedy

Hlavným organizátorom Týždňa vedy a techniky je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Cieľom podujatia je zlepšiť vnímanie vedy a techniky v povedomí celej spoločnosti, popularizovať a prezentovať ich, vzbudiť záujem mladých ľudí o štúdium vedeckých a technických disciplín, informovať verejnosť o poznatkoch vedy a techniky a o nutnosti podporovať vedu a techniku, ktoré sú základom hospodárskeho a spoločenského pokroku a pomáhajú riešiť globálne problémy a výzvy.

Zdroj: Facebook
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM