Rôzne Šport

Zaži džungľu na vlnách Dunaja: Milovníci vody sa môžu oddať vodáckemu dobrodružstvu

Počas podujatia Zaži džungľu, ktoré sa koná vo vnútrozemskej delte na rozhraní regiónov Szigetköz a Žitný ostrov s jej niekoľko sto ostrovmi, môžete objavovať tri oddelené povodia.

Ilustračný obrázok k článku Zaži džungľu na vlnách Dunaja: Milovníci vody sa môžu oddať vodáckemu dobrodružstvu
3
Galéria

Už tento víkend sa môžete prepádlovať cez najväčšiu džungľu Strednej Európy, a to počas nevšedného podujatia Green Weeku s názvom Zaži džungľu. Bratislava24.sk o tom informovala Lucia Forman, hovorkyňa Bratislaského samosprávneho kra­ja.

Zaži džungľu

Milovníci vody sa tak môžu oddať vodáckemu dobrodružstvu na najväčšom zaplavovanom území Karpatskej kotliny. Prihlásiť sa dá do piatku 19. júla 2019. Cieľom podujatí je pútavo predstaviť krásy prírody, vyskúšať si tradície našich predkov na vlastnej koži a uskutočniť akčné „výpady“ v destinácii Dunajské ostrovy.

„Je to séria podujatí, podporujúca ekoturistiku, ktorá spája náš región s maďarským regiónom Szigetköz. Ide o jedno- a viacdňové zábavné, interaktívne podujatia, ktoré zároveň ukazujú aj prírodné hodnoty našej krajiny. Realizujú sa od jari do jesene na bicykloch, člnoch a kombinovane. Určené sú pre širokú verejnosť každej vekovej kategórie,“ priblížil bratislavský župan Juraj Droba.

Dobrodružstvo

Počas podujatia Zaži džungľu, ktoré sa koná od 20. do 21. júla 2019 vo vnútrozemskej delte na rozhraní regiónov Szigetköz a Žitný ostrov s jej niekoľko sto ostrovmi, môžete objavovať tri oddelené povodia. Začiatok je v ramennej sústave Cikolai, potom sa prechádza na Starý Dunaj, večer sa pokračuje preplavením na slovenskú stranu do žitnoostrovských ramien.

Prenocovanie je pripravené v kempe v Dobrohošti, niekdajšej slávnej pastierskej i rybárskej obci. Ráno sa účastníci vracajú späť do Maďarska, ale po inej vodnej trase. Počas túry nebude chýbať osem zastávok so zaujímavými úlohami pre účastníkov.

Akcie sú podporené Programom spolupráce Interreg V-A SK-HU v rámci projektu DANUBE BIKE&BOAT a sú bezplatné.

Zaži džungľu na vlnách Dunaja
3
Galéria

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie