Ľuba Lesná Samospráva

Zaujímate sa o pasáže? Príďte na ich prehliadku

Úspešný projekt Poznaj Staré Mesto pokračuje aj v mesiaci október. Dnes Staré Mesto pre všetkých záujemcov pripravilo prehliadku na tému bratislavských pasáží. Začiatok je o 16.00 hodine pred historickou budovou Slovenského národného divadla.

Ilustračný obrázok k článku Zaujímate sa o pasáže? Príďte na ich prehliadku
Zdroj: TASR

O bratislavských pasážach porozpráva kunsthistorik Andrej Jaroš, ktorý prevedie záujemcov najznámejšími pasážami v Starom Meste. Ide o pasáž Luxor, Liga pasáž alebo Royko pasáž.

Zároveň sa môžete dozvedieť viac o zabudnutých pasážach, ktoré už zanikli – napríklad o pasáži pod Maderlákom alebo v budove hotela Carlton.

Akcia sa koná v rámci projektu Poznaj Staré Mesto a je bezplatná.

Exkurzia aj v nedeľu

V nedeľu 19. októbra sa uskutoční prehliadka s Helenou Navrátilovou. Témou budú pomníky I. a II. svetovej vojny. Stretávame sa pred Horárňou – Horský park o 14.00.

Projekt aj pre školy

Projekt Poznaj Staré Mesto má aj špeciálnu časť určenú žiakom staromestských základných škôl. V rámci nej absolvovali žiaci prehliadky so sprievodkyňami, vypracovali projekty na témy z histórie Starého Mesta.

Dnes o 11.00, vyvrcholí školská časť projektu televíznym kvízom. Žiaci budú odpovedať na otázky z histórie Starého Mesta a otestujú si, čo sa počas uplynulých mesiacov naučili.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM