Správy

Základná škola v Jarovciach získala ďalší grant na projekt z programu Erazmus+

Základnej škole v mestskej časti Bratislava-Jarovce schválila Európska únia už druhý projekt v tomto roku v rámci výzvy Erazmus+ „Partnerstvo medzi školami“. Potvrdila to riaditeľka školy Eva Ondrášeková.

Ilustračný obrázok k článku Základná škola v Jarovciach získala ďalší grant na projekt z programu Erazmus+
Foto: Romana Buganová / Zdroj: Dnes24.sk

„Uspelo 96 škôl. My sme z možných 100 bodov získali 93, na čo sme patrične hrdí," povedala Ondrášeková s tým, že schválený projekt je zameraný na environmentálnu výchovu žiakov na 1. stupni ZŠ a pre žiakov piateho a šiesteho ročníka ZŠ.

„Deti sa budú učiť o počasí, budú sa učiť merať, zaznamenávať zrážky, vietor, budú robiť pokusy s vodou,„ spresnila riaditeľka, podľa ktorej škola vďaka projektu nadviaže aj nové partnerstvá s inými školami v Európe. „Učitelia budú môcť absolvovať výmenné pobyty v zahraničí, budeme si vymieňať skúsenosti, ako vzdelávame deti,“ doplnila riaditeľka.

V tomto školskom roku ZŠ v Jarovciach realizuje ešte jeden projekt z programu Erazmus+. Grant z EÚ naň získali na jar tohto roka z výzvy v Kľúčovej akcii 1-Mobilita jednotlivcov s názvom „Školskí mediátori“.

Tí majú za cieľ pomáhať zvládnuť a riešiť konflikty medzi žiakmi navzájom, konflikty medzi učiteľmi a žiakmi, ale aj medzi rodičmi a učiteľmi či rodičmi a žiakmi. Ich prvoradou úlohou je prevenciou predchádzať šikanovaniu v školách.

Foto: Ilustračné.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM