Nina Táborská Krimi

Za krádež kozmetiky v hodnote päť eur hrozí mužovi dvojročné väzenie. Išlo o recidívu

Obvinený muž v pondelok odcudzil v drogérii na Dunajskej ulici v Bratislave dva kozmetické prípravky v celkovej hodnote päť eur. Vložil si ich do čiapky a prešiel cez pokladne. Zadržal ho pracovník SBS.

Ilustračný obrázok k článku Za krádež kozmetiky v hodnote päť eur hrozí mužovi dvojročné väzenie. Išlo o recidívu
Zdroj: TASR

Trest odňatia slobody až na dva roky hrozí 38-ročnému Ladislavovi z okresu Púchov, ktorý čelí obvineniu z úmyselného prečinu krádeže. Informoval o tom Michal Szeiff z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Obvinený mal v pondelok 16. februára o 10. hodine odcudziť z nákupnej plochy oddelenia s drogériovým tovarom v jednej z predajní na Dunajskej ulici v Bratislave dva kozmetické prípravky v celkovej hodnote päť eur.

Tie si vložil do čiapky, s ktorou prešiel bez zaplatenia cez pokladničnú zónu. Zastavil ho však pracovník SBS. Privolaná policajná hliadka mu obmedzila osobnú slobodu a následnou lustráciou sa zistilo, že v posledných 12 mesiacoch sa tento muž už dopustil spáchania podobného priestupku proti majetku.

Po vykonaní potrebných úkonov muža eskortovali do cely policajného zaistenia. Vec sa realizuje v tzv. super rýchlom konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému trest odňatia slobody až na dva roky.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM