KAW Rôzne

Z Rakúska sa k nám blíži búrka. Meteorológovia varujú aj pred silným vetrom

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal na sobotu popoludní výstrahu prvého stupňa pred vetrom aj pre Bratislavský kraj.

Ilustračný obrázok k článku Z Rakúska sa k nám blíži búrka. Meteorológovia varujú aj pred silným vetrom
21
Galéria
Zdroj: TASR

Celé Slovensko, Bratislavu nevynímajúc, dnes čelí nepríjemnému daždivému počasiu, ktoré môže priniesť aj búrky.

Blíži sa búrka

Výrazná búrka k nám postupuje z Rakúska. Sformovala sa neďaleko Viedne. V priebehu pár minút priniesla už takmer tisíc bleskových výbojov. Informuje o tom potrál imeteo.sk.

„Táto búrková bunka v týchto chvíľach postupuje smerom k juhovýchodu a doraziť môže nad Záhorie,“ informuje imeteo.sk.

Pozor na silný vietor!

Meteorológovia tiež varujú pred silným vetrom. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na sobotu popoludní výstrahu prvého stupňa pred vetrom pre Bratislavský a Trnavský kraj, ale aj pre niektoré okresy Nitrianskeho kraja. Informuje o tom na svojom webe.

„Miestami sa očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne krátkodobo (v nárazoch) rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (65 až 85 kilometrov za hodinu). Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danom ročnom období a v danej oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ uviedol SHMÚ.

Výstraha by mala platiť od 15:00 hod. do polnoci.

Vyčíňanie vetra v Bratislave
21
Galéria
Zdroj: TASR

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: Bratislava.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie