Rôzne Správy

VIDEO: Pri Starom moste v Bratislave stavajú STOVKY "stánkov". Čo sa tam bude diať?

Na areál prestížneho podujatia je potrebných až 1300 ton kvalitného piesku. Musia tiež postaviť 350 boxov, tribúnu pre divákov a aj miesto na sprievodné podujatia.

Zdroj: Dnes24.sk

Do Bratislavy sa po niekoľkých rokoch vráti vrcholné jazdecké podujatie DANUBE Equestrial Festival Bratislava 2022 a v rámci neho aj Pohár národov Longines EEF Series.

Prestížne podujatie

Prestížne parkúrové preteky sa uskutočnia od 19. do 22. mája v atraktívnom prostredí na Tyršovom nábreží. Podujatie tak nadviaže na tradičnú Grand Prix Bratislava, ktorá sa dlhé roky konala v areáli Slávie.

Organizátori sa rozhodli akciu oproti minulým rokom ešte zatraktívniť a preniesli ju do stredu mesta.

Na Tyršovom nábreží tak vzniká úplne nový areál, čo je pre organizátorov veľká výzva.

Okrem samotného jazdeckého areálu, na ktorý je potreba až 1300 ton kvalitného piesku, musia vystavať boxy na ustajnenie a starostlivosť pre 350 koní, tribúnu pre divákov a aj miesto na sprievodné podujatia.

Rozpočet sa vyšplhá približne na 800-tisíc eur, väčšinu zhltnú prize money a príprava pretekárskeho podkladu.

Každý rok chceme na Slovensko priniesť v rámci športu niečo nové a zaujímavé. Minulý rok to bol L'Etape Slovakia by Tour de France. Myšlienkou bola realizácia na netradičnom mieste. Prvým miestom, ktoré nám pri sedení napadlo, bolo Tyršovo nábrežie. Toto podujatie je celosvetovo vždy na netradičných miestach. My sme si vybrali tento priestor, pretože si myslíme, že pre Bratislavu a Slovensko to môže byť reprezentatívne,“ povedal prezident podujatia Peter Pukalovič.

Dlhoročná tradícia

Míting bude druhý v seriáli Pohára národov v rámci centrálneho regiónu. V bratislavskej kvalifikácii sa hrá o päť miesteniek do semifinále (30. júna – 3. júla, Budapešť). „Teším sa z toho, že sa do Bratislavy vrátila dlhoročná tradícia parkúrového skákania a naskytla sa tak prítomným divákom príležitosť ´nasiaknuť´ atmosférou a energiou tohto výnimočného zážitku,“ uviedol čestný prezident podujatia Andrej Glatz.

Organizátori by chceli pokračovať v dlhoročnej tradícii organizácie prestížnych jazdeckých podujatí v hlavnom meste aj v ďalších rokoch a posunúť ju ešte na vyššiu úroveň.

Čo sa týka budúcnosti, veľmi záleží od Svetovej federácie, či môžeme byť súčasťou ďalšieho kola. Ja dúfam, že tento ročník zvládneme veľmi dobre, pripravení sme. Verím, že na základe toho budeme môcť automaticky kandidovať na usporiadanie ďalšieho. Do budúcna máme cieľ organizovať podujatie viackrát, zvýšiť úroveň a privítať ešte lepších jazdcov,“ dodal riaditeľ podujatia.

Organizátori pripravili pre návštevníkov aj množstvo sprievodných podujatí. Podľa slov organizátorov je nachystaná EXPO výstava, food zóna, možnosť vyskúšať si jazdu na koni a rôzne ďalšie činnosti spojené s týmto športom. Vstup na podujatie je zdarma.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM