Rôzne

Webové stránky Hlavného mesta a Dopravného podniku získali prestížne ocenenie

Na začiatku apríla 2018 hlavné mesto spustilo vizuálne modernejšie nové webové stránky www.bratislava.sk a www.dpb.sk, ktoré nahradili predošlé weby.

Ilustračný obrázok k článku Webové stránky Hlavného mesta a Dopravného podniku získali prestížne ocenenie
2
Galéria
Zdroj: Hlavné mesto SR Bratislava

Webové stránky Hlavného mesta a Dopravného podniku Bratislava získali ocenenie na 20. ročníku Microsoft Awards 2018. V súťaži o najlepšie a najinovatívnejšie IT projekty uspeli v kategórii Verejná správa a rozvoj moderného mesta.

Prestížne ocenenie

„Som rád, že profesionálna obec ocenila našu webstránku. Práve tento technologicky moderný web nám umožňuje vytvárať nové aplikácie a smart riešenia, ktorými otvárame a približujeme úrad Bratislavčanom,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Celkovo šestnásť webových riešení od partnerov z Českej republiky a Slovenska v 10 kategóriách získalo ocenenie v jubilejnom dvadsiatom ročníku Microsoft Awards 2018. Medzi nimi sa v kategórii Verejná správa a rozvoj moderného mesta umiestnili aj webové platformy mesta Bratislava a Dopravného podniku Bratislava, ktoré pre mesto dodala firma Millennium.

Na začiatku apríla 2018 hlavné mesto spustilo prehľadnejšie, užívateľsky prístupnejšie a vizuálne modernejšie nové webové stránky www.bratislava.sk a www.dpb.sk, ktoré nahradili predošlé weby. Nové webstránky spĺňajú aktuálne technické štandardy, majú jednoduchšiu štruktúru a umožňujú užívateľom rýchly prístup k potrebným a aktuálnym informáciám. Nové stránky podporujú participáciu alebo zapájanie občanov do diania v meste, poskytujú viac informácií z rôznych oblastí, ako je doprava, strategické projekty a služby občanom.

Bratislava24.sk informovala Zuzana Onufer, hovorkyňa Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM