Správy Komunálne voľby

Výsledky volieb v Malackách, Senci a Pezinku: V DVOCH mestách si zvolili NOVÉHO starostu

Poznáme už aj výsledky volieb v okresných mestách Bratislavského kraja.

Ilustračný obrázok k článku Výsledky volieb v Malackách, Senci a Pezinku: V DVOCH mestách si zvolili NOVÉHO starostu
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

V okresných mestách Bratislavského samosprávneho kraja dôjde k zmene na primátorskej stoličke v Pezinku a Senci. Malacky povedie Juraj Říha, ktorý obhájil svoj post. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov po sčítaní všetkých hlasov, zverejnených Štatistickým úradom SR.

Pezinok

Primátorom Pezinka sa stal Roman Mács, ktorý získal 50,27 percenta hlasov. Volebná účasť v Pezinku bola 42,85 percenta. Na sociálnej sieti uviedol, že hlasy od voličov prijíma s veľkým rešpektom a pokorou. Zároveň si uvedomuje zodpovednosť, ktorú vložili do jeho rúk.

Senec

Senec povedie v nasledujúcom volebnom období Pavol Kvál so ziskom 32,97 percenta hlasov. Účasť voličov bola 36,62 percenta.

Malacky

Samosprávu Malaciek naďalej povedie Juraj Říha, získal 79,81 percenta hlasov. Volebná účasť v Malackách dosiahla 34,32 percenta hlasov. „Získal som spolu s doterajšími poslancami silný mandát viesť Malacky aj ďalšie štyri roky. Síce je slovenská spoločnosť veľmi polarizovaná a pred nami zložité obdobie, verím, že napokon bude pre naše mesto úspešné,“ uviedol Říha na sociálnej sieti.

Témy, ktoré hýbu Bratislavou

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM