záruba martin Rôzne

Vodičov bez uniforiem ešte podnik pokutovať nechce

Jednotné uniformy by malo mať približne 99 % vodičov, dopravný podnik ich zamestnáva okolo 1300. Podľa predsedu predstavenstva DPB Branislava Zahradníka si vodiči musia po 19 rokoch na uniformy zvyknúť, nesúhlasí s tvrdením, že by ich odmietali. Práv

(WEBNOVINY) – Dopravný podnik Bratislava (DPB) zatiaľ neplánuje sankcionovať vodičov, ktorí nenosia uniformy. V súčasnosti by malo mať jednotné modré uniformy už 99 percent vodičov, tých podnik zamestnáva okolo 1300. Pre agentúru SITA to uviedol predseda predstavenstva dopravného podniku Branislav Zahradník. Uniformy sa vracajú po 19 rokoch, podľa neho preto „treba určitý čas na to, aby si vodiči zvykli“. Nosenie uniformy je však podľa neho súčasťou pracovných povinností vodičov. Ak však v súčasnosti cestujúcim vadí, že vodiči nenosia uniformy, môžu dať na dopravný podnik podnet a ten každú jednu situáciu preverí. „Každý deň, keď odchádzajú z vozovne, tak sa kontroluje, či majú uniformy,“ doplnil Zahradník. Jedným z dôvodov však môže byť to, že má vodič uniformu v čistiarni. Do budúcnosti však vedenie podniku nevylučuje pristúpiť aj k sankciám. Niektorí cestujúci totiž tvrdia, že vodičov v uniformách nevidia.

Uniformy dal dopravný podnik ušiť na mieru všetkým vodičom. Za uniformy mal zaplatiť dopravný podnik viac ako 431 000 €. Súčasťou každej sady je zimná vrchná bunda, zimná flísová bunda, štyri polokošele s dlhými rukávmi, štyri polokošele s krátkymi rukávmi, dvoje dlhé nohavice a jedny zimné nohavice. Oblečenie je modrej farby, logo podniku je červené a reflexné prvky sú šedé. Dopravný podnik zvažuje na základe požiadaviek niektorých vodičov rozšírenie sady o trojštvrťové nohavice pre teplejšie obdobie, vylúčené nie sú ani polokošele bledšej modrej farby. „Niektorí by prijali aj kravatu. Vážim si, že aj takto by chceli reprezentovať dopravný podnik,“ dodal Zahradník. Posledné uniformy sa u vodičov v hlavnom meste objavili údajne v roku 1991. Dopravný podnik rozhodol o ich návrate podľa vzoru dopravného podniku v Prahe.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie