Rôzne

Vodiči, pozor! Parkovanie pri Bratislavskom hrade bude obmedzené, doprava spomalená

Podľa slov rezortu by si mali vodiči naplánovať dlhší čas na presun okolo hradu, a to najmä v čase presunu delegácií.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor! Parkovanie pri Bratislavskom hrade bude obmedzené, doprava spomalená
20
Galéria
Zdroj: TASR

Vodiči by mali v okolí Bratislavského hradu, ale aj Župného a Hodžovho námestia počítať so spomalenou premávkou. Upozornil na to tlačový odbor Ministerstva vnútra (MV) SR v súvislosti s Jarným zasadnutím Parlamentného zhromaždenia NATO. Obmedzenia budú trvať do pondelka (3. 6.).

Hrad uzavrú

Podľa slov rezortu by si mali vodiči naplánovať dlhší čas na presun týmito úsekmi, a to najmä v čase presunu delegácií. Výrazné obmedzenia sa však neočakávajú. V okolí Hradu treba počítať aj s obmedzeným parkovaním.

Dohľad nad objektmi, v ktorých sa budú konať rokovania, bude zabezpečovať Úrad pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR. „Dotknutý bude najmä Bratislavský hrad, ktorý bude počas týchto dní pre verejnosť uzavretý,“ priblížil rezort vnútra.

Na Parlamentnom zhromaždení NATO bude cez víkend okolo 650 delegátov z členských a partnerských krajín Severoatlantickej aliancie a ďalších hostí z oblasti Stredomoria, ale napríklad aj Iraku a Afganistanu. Diskutovať budú predovšetkým o otázkach bezpečnosti a obrany, ale aj o vzťahoch Ruska s NATO, hybridných vojnách či kybernetickej bezpečnosti.

Bratislavský hrad objektívom Karola Srnca
20
Galéria
Foto: Karol Srnec / Zdroj: ephoto.sk

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM