Rôzne

Vodiči, pozor na dopravné obmedzenia!

Polícia upozorňuje na dopravné obmedzenia, ktoré sa budú týkať vodičov od dnešného dňa v súvislosti s podujatiami, ktoré budú sprevádzať predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade EÚ v Bratislave.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči, pozor na dopravné obmedzenia!
Zdroj: Dnes24.sk

V súvislosti s podujatiami, ktoré budú sprevádzať predsedníctvo Slovenskej republiky v Rade Európskej únie v Bratislave, Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave upozorňuje vodičov na dopravné obmedzenia, s ktorými je potrebné počítať v najbližších dňoch na území hlavného mesta SR Bratislava. Informovala o tom hovorkyňa KR PZ v Bratislave Lucia Mihalíková.

Dňa 01. júla v čase od 06.00 – 16.00 budú dopravné obmedzenia v zmysle schváleného projektu organizácie dopravy, v rámci ktorého bude zakázaný vjazd na Mostovú ulicu z Vajanského a Rázusovho nábrežia.

Od dnešného dňa bude neprejazdná aj Medená ulica, vjazd vozidlám bude možný cez Kúpeľnú ulicu. Vjazd k hotelu Carlton bude pre hostí umožnený z Jesenského a Gorkého ulice, ktorý bude zároveň riadený a kontrolovaný príslušníkmi Policajného zboru.

Polícia upozorňuje

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave zároveň upozorňuje všetkých účastníkov cestnej premávky, že sú povinní dodržiavať pravidlá cestnej premávky, správať sa disciplinovane a ohľaduplne tak, aby neohrozili bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky.

Pritom sú povinní prispôsobiť svoje správanie najmä stavebnému, dopravno-technickému stavu cesty, situácii v cestnej premávke, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam, poslúchnuť pokyn vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia, poslúchnuť pokyn, výzvu alebo príkaz policajta súvisiaci s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky, strpieť výkon jeho oprávnení, ako aj pokyny iných osôb, ktoré na to oprávňuje zákon o cestnej premávke.

Čítajte aj: Ako predsedníctvo zmenilo Bratislavu

Ilustračný obrázok

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM