ESL Správy Samospráva

Vo Vrakuni vonia jar! Samospráva začala s kosením trávy a orezávaním kríkov

K jari neodmysliteľne patrí vôňa pokosenej trávy. Vo Vrakuni sa dnes začala šíriť na starom sídlisku.

Ilustračný obrázok k článku Vo Vrakuni vonia jar! Samospráva začala s kosením trávy a orezávaním kríkov
Zdroj: Martin Kuruc FB

Ako informoval starosta Vrakune Martin Kuruc na svojom facebookovom účte mestská časť začala nielen s kosením ale aj s orezávaním starých konárov.

„Chcem upozorniť ľudí, že stromy neorezávame kvôli tomu, že chceme alebo sa nudíme, ale pretože musíme. Robí sa bezpečnostný orez, lebo vietor polámal niektoré stromy a konáre. Orez robí aj Magistrát a iný správcovia svojich pozemkoch. Do toho my zasahovať nemôžeme,“ upozornil Martin Kuruc.

Odborné posudky

Ako starosta zdôraznil, všetky orezy sa robia na základe odborných posudkov. Je si vedomý toho, že jednotliví obyvatelia majú svoje vlastné predstavy o tom, ako by sa mali orezy robiť, no samospráva nemôže vyhovieť každému.

„Niektorí chcú kríky orezať, lebo pod nimi sa zhromažďuje bordel a špina, iným sa zase kríky páčia a preto orez kríkov nechcú. My sa snažíme nájsť zlatú strednú cestu, aby boli všetci spokojní. Nechajte to prosím na nás, máme na to odborníkov a určite to bude urobené tak aby bola väčšina spokojná,“ napísal starosta.

Obyvateľov tiež vyzval, že ak majú požiadavky na orezy, prípadne podnety súvisiace s touto témou, aby sa ozvali.Môžu napísať rovno správcovi pozemku, ak vedia, kto ním je, alebo na Miestny úrad Vrakune, ktorý ich posunie kompetentným.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM