Krimi

Vo Vrakuni napadol závozníka spoločnosti OLO neznámy muž, zlomil mu nos

Vodiči aj závozníci spoločnosti OLO sa často stretávajú so slovnými útokmi, nadávkami a urážkami zo strany niektorých občanov.

Ilustračný obrázok k článku Vo Vrakuni napadol závozníka spoločnosti OLO neznámy muž, zlomil mu nos
9
Galéria

Závozník mestskej spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) sa stal prvýkrát v histórii terčom fyzického útoku, po ktorom utrpel zlomeninu nosa. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Beáta Humeniková.

Útok na závozníka

Útok sa podľa jej slov odohral v stredu (13. 2.) počas vykonávania odvozu zmesového komunálneho odpadu v mestskej časti Bratislava–Vrakuňa. Na Kaméliovej ulici začal vodiča a závozníkov slovne osočovať občan, ktorý otváral dvere na kabíne zberného vozidla a vozidlo fotil. „Svoj vulgárny výstup občan zakončil fyzickým napadnutím jedného zo závozníkov, ktorému zlomil nos. Vodič zberného vozidla okamžite zavolal sanitku aj políciu,“ uviedla Humeniková.

Spoločnosť OLO považuje takéto správanie voči svojim zamestnancom za neprípustné. Pripomenula, že jej vodiči aj závozníci si svoju prácu vykonávajú zodpovedne, počas celého roka s výnimkou Nového roka a Veľkonočného pondelka, za každého počasia.

„Napriek svojmu úsiliu sa často stretávajú so slovnými útokmi, nadávkami a urážkami zo strany niektorých občanov,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Branislav Cimerman, ktorý prosí občanov, aby sa k zamestnancom OLO správali so slušnosťou a úctou, ktorú si zaslúžia.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie