Martin Zvolensky Iné športy

Vo vode sa „iskrilo“

Bratislavskí pólisti sa v 11.kole vodnopólovej EMM extraligy predstavili pred vlastným publikom. Po výsledkovom „výbuchu“ v Novákoch, keď prehrali o štyri góly, ich čakal súper vyšších kvalít, družstvo Topoľčian.

Už v 1.minúte zápasu bol vylúčený hosťujúci Pavol Kertész, ale Slávia presilovku nevyužila. Na druhej strane fauloval Vlado Plvan a Cagalinec otvoril skóre – 0:1. Hralo sa vo svižnom tempe a tvrdo. Pri presilovej hre Slávie vyroval Delič, no pri domácom vylúčení Tomáša Korauša trestal Valach. Keď sa na centri presadil Kertéz, už Topoľčany viedli o dva góly. Navyše strely z diaľky kryl brankár Topoľčian Gális. Do prestávky ešte znížil na 2:3 kapitán Bratislavčanov Andrej Janíček. Úvod 2.štvrtiny patril Marekovi Bielikovi zo Slávie. V súboji o loptu bol úspešný a presadil sa aj pri vylúčení Kertésza, keď vyrovnal na 3:3. Topoľčiansky útok nezakončil Murčo, zoči-voči Gálisovi neuspel ani Bratislavčan Janíček. Stupňovali sa emócie a pokračovali aj vylúčenia. V tvrdých obranných súbojoch boli úspešnejší hosťujúci hráči a polčasový výsledok skončil jednogólovým rozdielom pre Topoľčany. Obraz hry sa nemenil ani v ďalšej štvrtine. V 19. minúte prestrelil gólmana Slávie Cagalinec a zvýšil na 4:6. Bratislavčania nemali toľko šťastia pri strelách do plnej obrany hostí. Znížiť sa podarilo Nedbalovi, ale opäť pri vylúčení, tentokrát Gogolu. V záverečnej časti hry zostali na lavičke po troch fauloch, Kertész aj Valach z Topoľčian a domáci Plvan. Emócie museli upokojovať rozhodcovia, ale nenabrali dosť odvahy trestať kartami. Najmä topoľčianska lavička na čele s vylúčeným Kertészom si kartu doslova pýtala. Tréner Slávie pri oddychovom čase chcel svojich hráčov motivovať a urobiť ešte niečo s výsledkom, ale po strate lopty v presilovke domáci ani nevystrelili. Zhustená obrana hostí odolala bratislavským strelcom a body z hlavného mesta odvážajú hráči Topoľčian.

Slávia UK Bratislava – TOZAN SC Topoľčany 8:11 (2:3, 2:2, 2:3, 2:3)
Najviac gólov: Delič, Janíček, Lisák po 2, Nedbal, M.Bielik – Cagalinec 3, Pécz, Lacika a Kertész po 2, 300 divákov Rozhodcovia: Emil Zvalo, Alexander Balázs Zostavy: Slávia UK: Kozmér, Delič, Korauš, Nedbal, P.Holas, Hudec, Janíček, Krajčovič, Rúžička, Plvan, M.Bielik, Lisák, , Duda, tr. Milan Oršula Topoľčany: Gális, Cagalinec, Gogola, Murčo, Pecz, Lacika, Halaj, Kertész, Aliu, Valach, Ondraška, D.Rúžicka, Vidumanský, tr,Juraj Ozábal

//Výsledky zápasov 11.kola://

**ŠKP Košice – KPŠ Nereus Žilina 7:6 (2:1, 1:2, 3:2, 1:1) **
Najviac gólov: Kšiňan, Košík po 2 – Potaš, Kapuš po 2, 100 divákov

**ČH Hornest Košice – KPŠ Akademik Košice SM 8:3 (1:0, 0:2, 2:0, 5:1) **
Najviac gólov: K. Bačo, Mravík po 3 – Zatovič, Ligocký, Šurim, 300 divákov

KVP Komárno – KVP NCHZ Nováky – nehralo sa – odklad zápasu, hráči NCHZ cestovali s reprezentáciou do 17 rokov na turnaj do Rumunska