Martin Zvolensky Hokej

Vlci si vylámali zuby

Belasí dnes podvečer odohrali zápas 2.kola Slovnaft extraligy na ľade Žiliny. Slovanisti vybehli na vlkov a už v 1.tretine bolo o výsledku rozhodnuté.

Žilinský diváci prišli podporiť svoje družstvo proti vicemajstrovi, ani sa nestihli usadiť do kresiel a žilinský gólman Laco, lovil puk z brány. Krídeľník 1.útoku Kuľha, už v 37.sekunde otvoril gólový účet. V 5.minúte unikol žilinský Stupka, ale v koncovke zlyhal, a tak udrel Slovan. Po Kapušovej prihrávke sa Róbert Huna nemýlil a belasí už viedli 2:0. Slovan prestriedal útoky a Nedorost po treťom góle vyhnal Laca z brány, už v 7.minúte. Belasí boli pohyblivejší a Žilina nedokázala v prvej časti hry odpovedať. Po presnej strele do ľavého horného rohu od modrej čiary zvýšil v 13. minúte opäť Kuľha
V druhej tretine Žilina zvýšila snahu, ale Konrád mal žrde dobre postavené a tečovaná strela len obtrela pravú žrď. Vlci sa napokon dočkali v 27. minúte, keď Kolarz medzi kruhmi znížil. Príležitosť streliť gól nevyužil Kuľha, na druhej strane Smotrilovi nedal vyniknúť Konrád a netrafil sa ani Kopecký.
Do poslednej tretiny nastúpili domáci s trojgólovou stratou. Ani po dvoch presilových hrách nedokázala Žilina znížiť. Slovan mal príležitosť v 48. minúte, ale Richard Huna, po prihrávke Kapuša gól nedal. Navyše po faule Nádašdiho nepremenil trestné strieľanie Hudáček, ale belasí sa dočkali o minútu, keď Fruhaufov gól uznal rozhodca až po zhliadnutí videa. Slovanisti vezú domov tri body a všetci sa môžeme tešiť na Nitru, už v nedeľu.

Anton Tomko, tréner Žiliny: „My sme vstúpili do stretnutia ustráchane. Chýbal nám pohyb a chlapci sa nevedeli prispôsobiť kombinačnej hre Slovana. Úvodný gól naše mladé mužstvo zaskočil. Z toho pramenili hlúpe chyby, ktoré súper využil. V druhej tretine sme zlepšili pohyb. Počas presiloviek sme si vytvorili šance, ale brankár Konrád všetky pochytal. V poslednej časti hry sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Opäť však skórovali len hostia.“
** Miroslav Miklošovič, asistent trénera Slovana:** „Celý výsledok zápasu sa zrodil v prvej tretine, keď sme mali dobrý pohyb, dobre sme kombinovali a ešte lepšie zakončovali. S druhou tretinou nie sme spokojní. Upozorňovali sme hráčov, že domáci budú hrať úplne inak. Dostali nás pod tlak, ale ustáli sme ho. Tretie dejstvo bolo vyrovnané a za konečné víťazstvo sme veľmi radi.“

** MsHK DOXXbet Žilina – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:4, 1:0, 0:1)**
Góly: 27. Kolarz (Smotrila, Klouda) – 1. Kuľha (Bohunický), 5. Róbert Huna (Kapuš, R. Huna), 7. Nedorost (Hudáček, Skokan), 13. Kuľha (Hujsa), 58. Fruhauf (Demel, Hujsa). Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Horský (Žilina) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Šefčík, Výleta, 1131 divákov.