Rôzne

Vláda poskytne financie na riešenie dopravy v Devínskej Novej Vsi

Začiatok realizácie stavebných prác sa plánuje v roku 2022. Celkové odhadované náklady sú 24,9 milióna eur bez DPH.

Ilustračný obrázok k článku Vláda poskytne financie na riešenie dopravy v Devínskej Novej Vsi
Zdroj: TASR

Na riešenie dopravnej situácie v severozápadnej časti mesta Bratislava odsúhlasila vláda v stredu uvoľnenie prostriedkov štátneho rozpočtu. Ministra financií Petra Kažimíra (Smer-SD) zaviazala uvoľniť ministerstvu dopravy 24,9 milióna eur, ktoré ich následne postupne poskytne bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves.

Zlepšia sa dopravné podmienky

Severozápadná časť mesta Bratislava v súčasnosti prechádza dynamickým vývojom. Ide najmä o vzostup priemyselnej výroby, rozširovanie obytného územia, občianskej vybavenosti, športu a rekreácie. Zvyšujúca sa intenzita cestnej dopravy v komunikačnej sieti severozápadnej časti hlavného mesta ovplyvňuje celkovú priepustnosť komunikácií a v špičkách dochádza k pravidelnému spomaleniu až úplnému zastaveniu premávky.

„Z tohto dôvodu je potrebné dotknutú komunikačnú sieť prebudovať, aby sa zvýšila jej kapacita a celková priepustnosť. V rámci rozvoja regiónu Bratislava – v severozápadnej časti hlavného mesta sa uvažuje o úprave okružnej križovatky s pripojením na diaľnicu D4 a o pozemnej komunikácii na zokruhovanie sprístupnenia zóny mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves,“ píše sa v schválenom materiáli.

Začiatok prác v roku 2022

Realizáciou uvedenej investičnej akcie v gescii mestskej časti Devínska Nová Ves sa majú komplexne zlepšiť dopravné podmienky, zvýšiť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Zámerom stavby je zokruhovanie napojenia Devínskej Novej Vsi s diaľnicou D4 a cestou II/505, čím sa výrazne zníži dopravná záťaž ulíc Opletalova a J. Jonáša.

Začiatok realizácie stavebných prác sa plánuje v roku 2022. Celkové odhadované náklady sú 24 900 000 eur bez DPH. Prostriedky štátneho rozpočtu budú poskytnuté formou dotácie. Rezort dopravy uvoľní kapitálové výdavky mestskej časti Devínska Nová ves v roku 2018 vo výške do 900 000 eur, v roku 2019 vo výške do 5 100 000 eur, v roku 2020 vo výške do 6 700 000 eur, v roku 2021 vo výške do 11 200 000 eur a v roku 2022 vo výške do milióna eur.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM