Tomáš Stupavský Futbal

Vláda ide do toho! Národný futbalový štadión postaví štát, potvrdil Róbert Fico

Národný futbalový štadión (NFŠ) v Bratislave postaví štát. Cena za výstavbu by nemala presiahnuť 40 až 45 miliónov eur, pričom časť má financovať futbalový klub Slovan Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku Vláda ide do toho! Národný futbalový štadión postaví štát, potvrdil Róbert Fico
Zdroj: TASR

Uviedol to dnes premiér Robert Fico po tom, čo prezident Slovana Bratislava Ivan Kmotrík starší vyhlásil, že nebude ďalej financovať výstavbu NFŠ z vlastných peňazí. Stavebné práce by sa podľa premiéra mohli začať do konca tohto roka.

Fico podľa vlastných slov dostal od Kmotríka list, v ktorom mu oznámil, že rezignuje na akékoľvek snahy postaviť sám národný futbalový štadión.

„Keďže pán Kmotrík, ktorý stoji ako majiteľ za Slovanom Bratislava, oznámil, že sa ďalej nemieni angažovať vo výstavbe Národného futbalového štadióna, myslíme si, že je potrebné prijať rázne rozhodnutie. Vláda SR ide do toho. To znamená, že preberáme na seba zodpovednosť a sme pripravení vytvoriť všetky podmienky – finančné, technické, personálne – na to, aby na Slovensku Národný futbalový štadión v Bratislave vznikol,“ dodal.

Na tento účel predseda vlády zostaví špeciálny tím, ktorý spolu so Slovenským futbalovým zväzom, mestom Bratislava či ministerstvom školstva predloží v krátkom čase na rokovanie vlády projekt výstavby. „Máme momentálne k dispozícii 27 miliónov eur, ktoré mali byť použité na spolufinancovanie Národného futbalového štadióna,“ doplnil s tým, že vláda chce vyčleniť financie aj pre budúci rok.

Premiér plánuje v najbližšom čase začať rokovania s majiteľmi Slovana a pozrieť sa na projektovú dokumentáciu. „Máme informácie, že nič nebráni, aby sme tento štadión začali stavať,“ zdôraznil. Súčasťou štadióna by malo byť sídlo Slovenského futbalového zväzu, sieň slávy a bude slúžiť nielen pre potreby reprezentácie, ale aj ligového futbalu a kultúrnych podujatí.

Proces výstavby NFŠ sa ťahá už takmer osem rokov. Dôvodov, prečo je na Tehelnom poli jama, je viacero. Poslednú kvapku do mora problémov s výstavbou dali mestskí poslanci, ktorí Kmotríkovi vypovedali nájomnú zmluvu, a tiež prokuratúra, ktorá prešetruje územné rozhodnutie.

Prečítajte si tiež: Bratislava sa asi Národného futbalového štadióna nedočká! Kmotrík ho už stavať nechce

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM