Maros Palesch Rôzne

Visuté záhrady v histórii architektúry

BRATISLAVA, 05.07.2011. Bratislava bude na štvrtkovom seminári hostiť významného talianskeho architekta, historika a teoretika Paola Portoghesiho na tému "Visuté záhrady v histórii architektúry".

Hlavné mesto SR Bratislava v spolupráci s Talianskym kultúrnym inšitútom pripravilo odborný seminár v rámci projektu Bratislavské visuté záhrady. Hlavným host’om a rečníkom bude renomovaný profesor, významný taliansky architekt, historik a teoretik Paolo Portoghesi na tému „Visuté záhrady v histórii architektúry“. Medzinárodne uznávaný architekt a všestranný predstaviteľ talianskej postmoderny, autor mnohých významných diel vo svete, profesor Paolo Portoghesi, sa podelí o skúsenosti architekta a dizajnéra v prednáške o mieste a poslaní záhrad v mestských aglomeráciách. Podujatie je prístupné odbornej aj laickej verejnosti. Ešte pred samotným seminárom sa s profesorom Paolom Portoghesim stretne aj primáror Bratislavy Milan Ftáčnik.

Kedy: štvrtok, 7.7.2011 o 17:00 hod. Kde: Primaciálny palác – Zrkadlová sieň

Seminár sa koná v odbornej gescii hlavnej architektky Bratislavy Ing. arch. Ingrid Konrádovej. Zástupkyňou spoluorganizátora – Talianskeho kultúrneho inštitútu bude jeho riaditeľka, ktorá je zároveň v pozícií kultúrneho atašé Talianskeho veľvyslanectva, Dr. Teresa Triscari. Medzi účastníkmi budú aj gestori doterajších vysokoškolských odborných štúdií k téme Visuté záhrady v Bratislave, ktorými sú prof. Bohumil Kováč z FA STU a Doc. Ing. Ľubica Feriancová, PhD z SPU v Nitre, ambasádori a podporovatelia projektu Bratislavské visuté záhrady a ďalší zástupcovia odbornej verejnosti, ako aj mestského zastupiteľstva.

Kto je Paolo Portoghesi? v roku 1979 na Bienále v Benátkach zvolený za riaditeľa sekcie architektúry počas svojej úspešnej kariéry získal mnohé ocenenia ako dizajnér spolupracoval s viacerými osobnosťami ako napríklad Alessi, Cleto Munari a Richard-Ginori.

Zdroj: Magistrát hl. m. SR Bratislava, Michal Stuška

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM