Jakub Forgács Správy

Virtuálna prechádzka Bratislavou? Cez mobil či tablet navštívite hrad Devín aj most Apollo

Najkrajšie zákutia nášho mesta si môžete vychutnať aj online, vďaka projektu virtuálnej Bratislavy. Turisticky atraktívne miesta nájdete na panoramatických záberoch už aj cez mobilné zariadenia a tablety.

Ilustračný obrázok k článku Virtuálna prechádzka Bratislavou? Cez mobil či tablet navštívite hrad Devín aj most Apollo
Zdroj: TASR

Bratislavská samospráva pokračuje v prezentovaní hlavného mesta Slovenska a jeho dominánt prostredníctvom virtuálnych prehliadok. Do projektu virtuálnej Bratislavy najnovšie pribudlo 22 panoramatických záberov turisticky atraktívnych miest a budov. Medzi ne patrí scenéria Michalskej brány, hradu Devín, mosta Apollo, novej budovy Slovenského národného divadla, zoologickej záhrady, Sadu Janka Kráľa a iných sakrálnych objektov.

„Virtuálne prehliadky majú ambíciu prenášať návštevníkov stránok do nimi zvolenej lokality, dávajú im možnosť prezrieť si miesta, ktoré by radi videli, alebo ktoré ešte nenavštívili a umožňujú im tak výber domácej dovolenkovej destinácie,“ uviedol hovorca mesta Bratislava Stanislav Ščepán.

Po novom sa zmenila aj technológia spracovania všetkých prehliadok tak, aby bolo ich spustenie bezbariérové a možné aj na mobilných zariadeniach a tabletoch. Nechýba ani interaktívne prepojenie na mapu a ovládanie každej zvolenej panorámy.

Projekt virtuálnej Bratislavy je sprístupnený návštevníkom oficiálnej stránky hlavného mesta od roku 2012. Podľa Ščepána sa má v budúcnosti rozšíriť do priľahlých miest a obcí. Jeho súčasťou bude aj sprievodca ubytovaním, stravovaním a zábavy v celom bratislavskom regióne.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM