Vinobrania počas víkendu zamiešajú karty v doprave. Niektoré spoje budú posilnené

V Bratislave a okolí sa počas celého septembra môžete tešiť na niekoľko vinobraní a hodov. Tento víkend si pripijeme kvalitným mokom v Modre, v Rači aj vo Vajnoroch.

Račianske vinobranie

Počas konania vinobrania v Rači sa na viacero ulíc mestskej časti linkou číslo 56 nedostanete. Od piatka 15. septembra od 6:00 hod. do nedele 17. septembra 2017 do 22:00 hod. bude vylúčená doprava na uliciach Barónka, Alstrova, Detvianska od Rustaveliho na Námestie A. Hlinku vrátane.

Linka č. 56

  • v smere Tbiliská, Záhumenice: za zastávkou „Čachtická“ na Detvianskej ulici vodiči odbočia na Rustaveliho ulicu a od zastávky „Závadská“ pôjdu stálou trasou. V spojoch na konečnú Záhumenice dodržia časy odchodov podľa cestovného poriadku.
  • smer Studená: za zastávkou Závadská odbočia doľava na Detviansku ulicu a od zastávky Čachtická sa napoja na svoju trasu. Odtiaľ budú odchádzať podľa cestovného poriadku.
  • na Potočnú ulicu spoje linky číslo 56 premávať nebudú

Linka N55

  • v noci z 15. na 16. septembra (piatok/sobota) a zo 16. septembra na 17. septembra 2017 (sobota/nedeľa) budú do Rače jazdiť kĺbové vozidlá s väčšou kapacitou. „Nakoľko sa predpokladá zvýšený presun cestujúcich v nočných hodinách, DPB, a.s. bude mať pripravené k dispozícií ďalšie záložné vozidla,“ uvádza na svojej webovej stránke bratislavský dopravný podnik.

Modranské vinobranie

Tradičné oberačkové slávnosti skomplikujú aj dopravu v Modre.

Úplná uzávierka

Od štvrtka 14. septembra až do pondelka 18. septembra bude mesto pre dopravu uzavreté. Vodiči budú musieť mesto obísť po vyznačených obchádzkových trasách. Uzavretá bude:

  • Dukelská ulica od križovatky s ulicami Kalinčiakova a Štefánikova až po Hornú bránu
  • Štúrova ulica od slovenského evanjelického kostola po kostol sv. Štefana
  • Sokolská, Kukučínova a Moyzesova

Do uzatvorenej zóny sa dostanú iba tí obyvatelia Modry, ktorý majú trvalý pobyt v uzatvorených uliciach a preukážu sa občianskym preukazom.

Trasa obchádzky:

  • smer Trnava z Bratislavy po uliciach – Štefánikova, Kalinčiakova, Dr. Bodického, Kuzmányho, Baštová, Horná
  • smer Trnava zo Šenkvíc po uliciach – Šúrska, Štefánikova, Kalinčiakova, Dr. Bodického, Kuzmányho, Baštová, Horná
  • smer Bratislava z Trnavy po uliciach – Horná, Baštova, Vinárska, Dr. Bodického, Kalinčiakova, Štefánikova

Autobusové spoje

Autobusy budú premávať v čase uzatvorenia a obchádzky mesta, teda od štvrtka 14. septembra od 12:00 hod. do pondelka 18. septembra 2017 do 12:00 hod. po zmenenej obchádzkovej trase.

Zastávky SAD na Dukelskej a Štúrovej ulici budú zrušené a preložené pred kino Mier.

Zastávka pred evanjelickým kostolom do Šenkvíc bude zrušená, v prevádzke zostane zastávka na Dolnej ulici pri BVS a Slovenskej ľudovej majolike, ako aj na Šúrskej ulici pred obchodným domom BILLA. Ostatné zastávky sa nemenia.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk