Martin Zvolensky Futbal

Vicemajster majstra nezdolal

V šlágri 13.kola Slovan privítal doma majstra zo Žiliny. „Šošoni“ zatiaľ ako jediné mužstvo Corgoň ligy neprehrali a Slovan doteraz neokúsil trpkosť prehry na domácej tráve.

Už v prvej minúte sa rútil do veľkej príležitosti Halenár, zoči-voči brankárovi Dúbravkovi si však príliš predkopol loptu a tá skončila mimo ihriska. Domáci útočník sa k zakončeniu dostal v 5. minúte, no zvnútra veľkého vápna namieril vedľa ľavej žrde žilinskej brány. Územná prevaha Slovana v úvodnej štvrťhodine vyvrcholila šancou Dosoudila, ktorému v rozhodujúcej chvíli nesadla lopta na kopačku. Hostia sa v ďalšom priebehu osmelili a 17. minúta priniesla spornú situáciu, keď Oravec po kontakte s Putnockým spadol v pokutovom území, pričom píšťalka hlavného rozhodcu zostala nemá. Na druhej strane mal po centri Žofčáka a nebezpečnej hlavičke Šeba plné ruky práce Dúbravka, ktorý stačil loptu vytesniť na rohový kop. Chladné počasie akoby hráčom na oboch stranách zväzovalo nohy a nepresné prihrávky spôsobili, že hra sa odvíjala predovšetkým medzi šestnástkami. Päť minút pred koncom prvého dejstva mohli žilinčania potrestať zaváhanie domácej obrany, do ktorej vnikol Oravec a hoci obišiel súperovho brankára, rovnako ako Halenár v úvode duelu si hodil loptu priďaleko.
Prvú šancu po zmene strán mal Halenár, ktorého našiel centrom z pravej strany Žofčák, Dúbravka však nemusel zasahovať. Ďalšej vážnejšej príležitosti sa 3680 divákov dočkalo až po hodine hry, keď po rohovom kope hlavičkoval z bezprostrednej vzdialenosti iba do Dúbravkovho náručia Kiss. Žilinský gólman bol v permanencii aj o dve minúty neskôr, keď s námahou vyrazil prudkú strelu Šeba. Žilinčania odpovedali Guldanovou delovkou, ktorá predchádzala gólu v 68. minúte, keď Oravec našiel ideálnou prihrávkou bratislavského odchovanca z Pasienkov, Tomáša Majtána a ten bez problémov otvoril skóre – 0:1. „Belasí“ márne dobíjali pokutové územie hostí, ktorí, ktorí z pozornej defenzívy vyrážali do rýchlych protiútokov. Na konci 80. minúty si na Bagayokov center najvyššie vyskočil Šebo, ale lopta z jeho hlavy minula priestor troch žrdí. V nadstavenom čase ešte striedajúci Ceesay mohol poistiť triumf hostí, ale Putnocký jeho prudkú strelu zneškodnil. Úradujúci majster sa vďaka víťazstvu vzdialil vicemajstrovi už na rozdiel deviatich bodov.

Slovan Bratislava – MŠK Žilina 0:1 (0:0)
Gól: 68. Majtán. Rozhodovali: Olšiak – Kubačka, Hrčka, ŽK: Žofčák – Zošák, Jež, Angelovič, 3680 divákov

Slovan Bratislava: Putnocký – Bagayoko, Saláta, Dosoudil, Pečnik – Božič – Ivana (88. Jánošík), Kiss (66. Grendel), Žofčák – Halenár (71. Kordič), Šebo
MŠK Žilina: Dúbravka – Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner – Guldan – Vladavič (89. Vyskočil), Zošák (90.+1 Bello), Jež – Oravec, Majtán (73. Ceesay)

** Karel Jarolím, tréner Slovana: ** „Mali sme slušný vstup do zápasu, ale postupne sme lacno strácali lopty a sami sme pustili Žilinu do hry. Obrana aj brankár v prvom polčase robili chyby, ktorých sme sa po zmene strán už dokázali vyvarovať, ale málo sme sa tlačili dopredu. Napriek tomu si myslím, že sme mali šance aspoň na jeden gól, no inkasovali sme z jedinej vážnejšej šance súpera. Žilina dokázala, že má skúsené mužstvo, keď našu chybu dokázala potrestať.“

**Pavel Hapal, tréner MŠK: ** „Som spokojný s hrou aj výsledkom, možno okrem prvých 10 až 15 minút, keď bol súper kombinačne lepší. Potom sme sa dostali do zápasu a musím uznať, že v defenzíve sme neurobili žiadnu chybu. Mrzí ma len, že sme si vypracovali málo šancí.“