Rôzne

Vianočná kvapka krvi potečie v Primaciálnom paláci

V piatok organizuje v priestore mezanínu bratislavský magistrát v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Vianočnú kvapku krvi.

Ilustračný obrázok k článku Vianočná kvapka krvi potečie v Primaciálnom paláci
7
Galéria
Zdroj: TASR

V bratislavskom Primaciálnom paláci po roku opäť potečie krv pre dobrú vec. V piatok (6. 12.) organizuje v priestore mezanínu bratislavský magistrát v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR Vianočnú kvapku krvi.

Dar života

Darovať najvzácnejšiu tekutinu bude možné od 8:00 do 12:00 hod. „Potreba krvi je veľká a jej darovanie je skutočným darom života. Budeme preto radi, ak v piatok príde čo najviac dobrovoľných darcov,“ uviedol v tejto súvislosti primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Hlavné mesto pripomína, že darcom môže byť každý, kto má vek od 18 do 60 rokov (v prípade pravidelných darcov do 65 rokov), váži viac ako 50 kilogramov, nie je nosičom vírusu HIV, neprekonal v predchádzajúcom období žltačku typu B a C a netrpí na iné závažné či chronické ochorenie.

Darovanie krvi
7
Galéria
Zdroj: TASR

Chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia? Sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM