Aktualizované Správy

POTOPA v Bratislave skomplikovala dopravu: Viaceré ulice zaplavila voda, FOTO

Prívalové zrážky spôsobujú nemalé problémy aj v hlavnom meste. Ochromená bola doprava. Hasiči vyťahovali uviaznuté autá.

Ilustračný obrázok k článku POTOPA v Bratislave skomplikovala dopravu: Viaceré ulice zaplavila voda, FOTO
21
Galéria
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Aktualizácia 20.00: „Naši hasiči postupne čerpajú vodu z pivníc. Voda postupne odteká, odhadujeme prejazdnosť o takých 60 minút,“ oznámil na sociálnej sieti Michal Drotován, starosta mestskej časti Bratislava-Rača.

Hasiči zasahovali podľa hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave Štefana Kočiho v súvislosti s poveternostnou situáciou pri niekoľkých technických zásahoch už asi od 16.00 h. „Privolaní boli takmer k tridsiatim udalostiam, v rámci ktorých najmä odčerpávali vodu zo zatopených podjazdov, pivničných priestorov, parkovísk či garáží,“ priblížil pre TASR.

Zasahujúci hasiči vyťahovali tiež uviaznuté automobily zo zatopených priestorov. Okrem príslušníkov HaZZ pracovali na odčerpávaní vody aj členovia dobrovoľných hasičských zborov z Ružinova, Starého Mesta, Podunajských Biskupíc, Mosta pri Bratislave, Jaroviec, Petržalky a Ivanky pri Dunaji.

Prečítajte si tiež

V Bratislave sú na viacerých miestach zaplavené ulice, tvoria sa tam aj kolóny. Na sociálnych sieťach o tom informujú obyvatelia hlavného mesta a Zelená vlna RTVS. Na Račianskej ulici smerom do Krasnian sa vodiči zdržia v kolónach viac ako hodinu. V opačnom smere trištvrte hodiny.

„Na bratislavskej D2 od mosta Lanfranconi smerom k Tunelu Sitina sa zdržíte polhodinu,“ avizovala Zelená vlna.

Problémové úseky

Zároveň upozornila na to, že na Vajnorskej pod železničným podjazdom smerom do centra je vyplavený kanál. Vodiči sa tam zdržia asi 15 minút.

„Na Einsteinovej smerom na Prístavný most sa zdržíte asi 20 minút a v opačnom smere asi 15 minút,“ priblížila Zelená vlna. Na Prístavnej smerom k Prístavnému mostu sa podľa nej vodiči zdržia 15 minút.

Kolóny sa tvoria aj na Nobelovej smerom na Vinohrady, kde je potrebné počítať s 25-minútovým zdržaním.

Zaplavený je aj úsek Račianskej cesty pri Vinohradoch. „Smerom z centra sa zdržíte viac ako hodinu a pol a v opačnom smere asi trištvrte hodiny,“ spresnila Zelená vlna.

Celkovo je v Bratislave zaplavená a kompletne neprejazdná Bajkalská podjazd Prístavný most, Bajkalská podjazd Prievozská a Pekná cesta – Račianska. „V celej Bratislave sa tvoria rozsiahle kolóny,“ upozornila Zelená vlna.

Obnovujú prepravu

Hlavné mesto na sociálnej sieti priblížilo, že ide o naozaj mimoriadne intenzívne zrážky, ktoré kanalizácia napriek pravidelnej údržbe nestíha odvádzať. „Robíme však všetko pre to, aby bola situácia čo najskôr vyriešená. V teréne je nasadená všetka technika,“ avizovalo mesto.

„Električková preprava v úsekoch Záhradnícka a Bajkalská je obnovená, obnovená je tiež premávka na uliciach Tomášikova a Vajnorská,“ uvádza magistrát.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie správy

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Facebook

Kvôli silnému prívalovému dažďu je veľa miest v Ružinove pod vodou. Zaplavená je križovatka Ružinovská - Bajkalská,...

Posted by Martin Chren - starosta Ružinova on Thursday, June 8, 2023
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM