Verejné klzisko v River Parku pokrstí hokejová legenda Miroslav Šatan

Otvorenie ľadovej sezóny ponúkne bohatý program. Novinkou budú Mikulášske minitrhy, na ktorých sa budú dať ochutnať dobroty zo „špajze“ šéfkuchára Jaroslava Žídeka.

Zima v River Parku sa už tradične bude niesť v znamení korčuľovania. Tohtoročné otvorenie verejného klziska však bude skutočne výnimočné, keďže krstným otcom 8. ročníka ľadovej sezóny sa stane najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie a držiteľ všetkých štyroch medailí z majstrovstiev sveta, hokejová legenda Miroslav Šatan.

Mikuláš v River Parku

Krst je súčasťou celodenného zábavného podujatia Mikuláš v River Parku, ktoré sa uskutoční v nedeľu 2. decembra. Výstavbu a prevádzku verejného klziska s rozlohou 375 metrov štvorcových zabezpečuje a financuje spoločnosť JTRE, vďaka čomu bude ľadová plocha počas celej prevádzkovej doby slúžiť výhradne verejnosti a na nekomerčné účely a vstup bude zadarmo.

„Verejné klzisko je už dnes nielen tradíciou tejto štvrte, ale aj obľúbeným miestom pre aktívne rodinné víkendy či stretnutia s priateľmi. Sme veľmi radi, že si ho mnohí Bratislavčania obľúbili a že je väčšinu času plné ľudí,“ hovorí výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán. V blízkosti ľadovej plochy bude aj tento rok požičovňa korčúľ a stánok s občerstvením.

Bohatý program

Otvorenie ľadovej sezóny 2. decembra ponúkne bohatý celodenný program. Okrem prítomnosti Miroslava Šatana sa návštevníci podujatia môžu tešiť na speváčku Dominiku Mirgovú, ale tiež na malých hokejistov z HOBA Bratislava, krasokorčuliarov z KŠK Slovan a deti z folklórneho súboru Prvosienka, ktoré predvedú, ako vyzerali vianočné sviatky kedysi.

Podujatím bude sprevádzať obľúbená Víla Ella a na všetkých čaká bohatá tombola. Nebude chýbať obľúbené vozenie na koči ťahanom koňmi a fotenie s maskotmi Mickey Mouse a Minnie, ktorí tento rok oslavujú svoje 90-te jubileum.

Mikulášske minitrhy

Novinkou budú Mikulášske minitrhy, na ktorých sa budú dať ochutnať napríklad pečený čaj a dobroty zo „špajze“ šéfkuchára Jaroslava Žídeka. Ten tento rok navarí aj charitatívnu Mikulášsku kapustnicu, z ktorej výťažok bude prostredníctvom Nadácie J&T poskytnutý sociálne slabším rodinám.

Chránená dielňa Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých Integra ponúkne svoje ručne vyrábané produkty, ktorých kúpou prispejete na nákup materiálu na výrobu ďalších pekných vecí. Podujatie ukončí príchod Mikuláša s čertom a anjelom, ktorí rozdajú deťom darčeky. Počas celého dňa bude ľadová plocha k dispozícii verejnosti.

Bratislava24.sk informoval Martin Vrba, PR MANAGER JTRE.

Prevádzkové hodiny pre verejnosť:

Pondelok – nedeľa 10:00 – 21:00 hod.

Prevádzkové hodiny pre verejnosť počas sviatkov:

24. 12. 2018 10:00 – 17:00 hod.

25. 12. 2018 ZATVORENÉ

26. 12. 2018 10:00 – 21:00 hod.

31. 12. 2018 10:00 – 17:00 hod.

1. 1. 2019 12:00 – 21:00 hod.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk