han Rôzne

Vallo: Je to ÚSPECH! V bratislavských lesoch odlovili a odchytili vyše 500 diviakov

Počas minulej poľovnej sezóny, teda od 1. marca 2022 do 28. februára 2023, odlovili na území Mestských lesov v Bratislave 457 diviakov. Je to dvakrát viac ako v sezóne 2021.

Ilustračný obrázok k článku Vallo: Je to ÚSPECH! V bratislavských lesoch odlovili a odchytili vyše 500 diviakov
Zdroj: Facebook.com/Karlova Ves

Do špeciálnych klietok v kritických lokalitách na území hlavného mesta zároveň odchytili 50 najproblémo­vejších diviakov. Informuje o tom primátor Bratislavy Matúš Vallo.

„Celkové číslo odlovenej diviačej zveri, teda 507 kusov, je skvelým úspechom,“ konštatuje Vallo.

Podľa šéfa mestskej samosprávy neexistuje v tomto smere žiadne rýchle ani zázračné riešenie. Premnožené diviaky sú problémom, s ktorým podľa primátora bojujú mnohé európske mestá. V lesoch okolo Bratislavy majú pritom množstvo potravy a žiadneho prirodzeného nepriateľa.

Lákadlom sú tiež opustené ovocné záhrady, vinohrady či odpadkové nádoby, čím sa diviaky dostávajú aj do intravilánu mesta a strácajú pritom plachosť.

Primátor zároveň pripomína, že diviaky sú a budú prirodzenou súčasťou lesov. Práve v tomto období rodia mladé, preto obyvateľom odporúča, ak diviaka stretnú, nech sa k nemu nepribližujú. Držať si treba odstup a psa je potrebné mať pri prechádzkach lesom na vôdzke.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Výber z aktuálnych tém:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM