V sobotu sa začína basketbalová liga

V novom ročníku slovenskej mužskej basketbalovej extraligy sa predstaví 11 družstiev, a to už v sobotu 25. septembra, kedy štartuje 1.kolo

Martin Zvolensky Basketbal
Martin Zvolensky Basketbal

V sobotu sa začína basketbalová liga

V novom ročníku slovenskej mužskej basketbalovej extraligy sa predstaví 11 družstiev, a to už v sobotu 25. septembra, kedy štartuje 1.kolo

Bratislavská Iskra Petržalka, ako víťaz 1.ligy z finančných dôvodov odmietla účasť, a takisto tím ŠPD Rožňava (2. družstvo I. Ligy) pre nedostatok financií napokon svoj štart odvolal. Extraliga teda nemá nováčika, ale 11 známych „starých“ účastníkov, spomedzi ktorých bude titul obhajovať premenovaný tím Basketbal Pezinok (predtým AB Cosmetics). Z bratislavských družstiev sa tak predstaví len dlhoročný účastník BK Inter na domácej palubovke. Súťaž sa začne napriek tomu, že na zápasoch úvodného kola nie je zatiaľ istá účasť rozhodcov, ktorých mená sú na oficiálnom zozname extraligových arbitrov. Ich črtajúci sa „štrajk“ zapríčinila zatiaľ nepodpísaná dohoda o súčinnosti medzi Združením rozhodcov SBA, Združením mužských basketbalových klubov (ZMBK), Združením ženských basketbalových klubov (ZŽBK) a vedením SBA. Kluby, a týka sa to aj iných nižších či mládežníckych celoslovenských súťaží, sú však v zmysle basketbalových predpisov pripravené dohodnúť sa na náhradných, hoci aj nekvalifikovaných rozhodcoch, ktorí povedú ich zápasy tento víkend.
Systém súťaže sa nezmenil, hracími dňami sú streda a sobota. V základnej časti, ktorá potrvá od 25. 9. do 16. 3. 2011, sa tímy stretnú štvorkolovo každý s každým, čím pribudne všetkým družstvám po 40 stretnutí. Potom bude nasledovať trojkolová vyraďovacia časť (play-off) za účasti ôsmich najlepších klubov. Kolektívy, ktoré skončia v tabuľke na 9.-11. mieste po základnej časti, už nebudú v súťaži pokračovať. Posledný tím z extraligy vypadne a v ročníku 2011/12 ho nahradí víťaz I. ligy. Čiže aj v ďalšej sezóne bude mať extraliga 11 účastníkov.       Úvodné kolo play-off sa bude hrať od 23. 3., druhé od 9. 4. a tretie (záverečné) kolo play-off od 27. apríla 2011. Majster Slovenska môže byť známy najskôr 4. mája a najneskôr 11. mája budúceho roka. V play-off sa bude hrať na tri víťazné zápasy, výnimkou budú súboje o 3. miesto – tie iba na dve víťazstvá. Exhibičný zápas All Stars, je naplánovaný na 18.decembra.

      Program úvodného kola : BK Váhostav Žilina – BK 04 AC LB Spišská Nová Ves (od 20.00), MBK Handlová – BK SPU Nitra (18.00), Basketbal Pezinok – BC Prievidza (18.00), BK Iskra Svit – MBK Rieker Komárno (18.00), BK Inter Bratislava – Astrum Levice (18.00). Voľno bude mať v prvom kole ŠKP Banská Bystrica.

zdroj:TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín