Alexandra Húsková Kultúra

V Redute zaznie Óda na radosť

Pri príležitosti Dňa Európy sa bude v sobotu večer konať v bratislavskej Redute slávnostný koncert. Bruno Walter Symphony Orchestra pod vedením dirigenta Jacka M. Händlera uvedie 9. symfóniu Ludwiga van Beethovena - Ódu na radosť.

Ilustračný obrázok k článku V Redute zaznie Óda na radosť
Zdroj: TASR

Pri príležitosti Dňa Európy sa bude v sobotu večer konať v bratislavskej Redute slávnostný koncert.

Bruno Walter Symphony Orchestra pod vedením dirigenta Jacka M. Händlera uvedie 9. symfóniu Ludwiga van Beethovena – Ódu na radosť. V telese sa stretávajú mladí umelci s hudobníkmi z popredných európskych orchestrov.

„Friedrich Schiller a Ludwig van Beethoven už v Óde na radosť opisujú ideál spoločnosti rovnoprávnych ľudí spájaných radosťou a priateľstvom,“ informoval Robert Hajšel, riaditeľ Informačnej kancelárie EP na Slovensku, ktorá je spolu so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku organizátorom koncertu.

Dňom Európy, pripadajúcim na 9. mája, si verejnosť pripomína výročie podpísania Schumanovej deklarácie, ktorou sa položili základy európskej integrácie. Každý rok sa tisíce ľudí zúčastňujú na diskusiách, koncertoch, výstavách, prehliadke európskych inštitúcií a ďalších podujatiach s cieľom lepšie poznávať Európsku úniu.

Nad slávnostným koncertom prevzali záštitu prezident SR Andrej Kiska, predseda parlamentu Peter Pellegrini, predseda vlády Robert Fico a minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák.

Okrem Bruno Walter Symphony Orchestra vystúpia na galakoncerte aj sólisti Mária Rychlová, Alena Kropáčková, Ľudovít Ludha a Peter Mikuláš či 128-členný Európsky univerzitný zbor. Ten je zložený z univerzitných speváckych zborov zo Slovenska, Maďarska, Rakúska či Luxemburska.

Foto:Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM