Rôzne Správy

V rámci charitatívnej akcie Ultralanovka pre Plamienok sa môžete zviezť lanovkou zadarmo

Beh na dlhú trať je synonymom behu života, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka.

Ilustračný obrázok k článku V rámci charitatívnej akcie Ultralanovka pre Plamienok sa môžete zviezť lanovkou zadarmo
6
Galéria
Zdroj: ĽudiaĽuďom.sk

Pri hornej stanici lanovky sa na Kolibe v sobotu (13. 4.) o polnoci začne 24-hodinový charitatívny beh Ultralanovka pre Plamienok. Už tretí rok bežci a ultrabežci spolu s dobrovoľníkmi, organizátormi, sponzormi a návštevníkmi posielajú nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám v starostlivosti neziskovej organizácie Plamienok posolstvo „Nie ste v tom sami“.

Beh na dlhé trate

„Beh na dlhú trať je synonymom behu života, ktorý zdolávajú rodičia a príbuzní detí v starostlivosti Plamienka. Je to často práve sila ducha, ktorá nielen bežcom, ale aj chorým deťom a ich rodinám pomáha ísť ďalej,“ uviedla riaditeľka organizácie Mária Jasenková.

Snahou organizátorov je aj upútať pozornosť dobrých ľudí na celom Slovensku a inšpirovať ich k zamysleniu a finančnej pomoci nevyliečiteľne chorým, zomierajúcim a smútiacim deťom a ich rodinám. Na trati štartuje 70 registrovaných pretekárov od 18 rokov. 24 hodín budú bežať na trati s dĺžkou tri kilometre a prevýšením 186 metrov. Počas dňa sa môžu pripojiť bežci, ktorí odbehnú svoj „bežecký príspevok“ do maximálne piatich okruhov.

Lanovka zadarmo

K dispozícii bude občerstvenie pre ultrabežcov a čelové lampy na zapožičanie pre beh vo večerných, nočných a skorých ranných hodinách.

Od 10.00 do 18.00 h bude pre verejnosť na úseku Železná studnička – Kamzík bezplatne premávať sedačková lanovka. Organizátori pozývajú Bratislavčanov, jednotlivcov či rodiny s deťmi stráviť jarnú sobotu v prírode a podporiť tak rodiny Plamienka, bežcov a ultrabežcov.

Ultralanovka 2017
6
Galéria
Zdroj: ĽudiaĽuďom.sk

Ak chcete dostávať pravidelný prísun aktualít z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM