Nina Táborská Správy

V Rači vznikol nový športovo-rekreačný areál

Športovo-rekreačný areál v priestoroch Centra voľného času na Hliníckej ulici 3 v mestskej časti Rača vo štvrti Krasňany slávnostne otvorili za účasti námestníka primátora Bratislavy Jána Budaja, starostu MČ Rača Petra Pilinského, ako aj ďalších hostí.

Ilustračný obrázok k článku V Rači vznikol nový športovo-rekreačný areál
Zdroj: TASR

Akcia bola spojená s vystúpením mladých karatistov a reprezentantov SR v karate, predstavila sa aj najúspešnejšia reprezentantka SR v lukostreľbe, medailistka z posledných ME Alexandra Longová.

Priestory boli vyše 20 rokov opustené a postupne devastované. S prípravnými prácami a výstavbou sa začalo pred vyše dvoma rokmi, vo februári 2012. Tento rok bol areál dokončený.

Návštevníci sa môžu tešiť na pestrú škálu možností na športové aktivity a rekreačné využitie. Projekt finančne podporilo aj hlavné mesto Bratislava.

Ako na otvorení ihriska uviedol starosta Rače Peter Pilinský, „vzniklo športovisko najmä zásluhou miestnych karatistov z oddielu TJ Rapid Bratislava, ktorí tu majú domovskú telocvičňu."

"Mestská časť na projekte participovala či už finančne, alebo realizačnými prácami. Budem rád, ak športovisko nebude slúžiť len pre oddiel karatistov a na výcvik v športovej lukostreľbe, ale nájdu si sem cestu aj žiaci zo ZŠ J. A. Komenského na Hubeného ulici, ktorá má síce telocvičňu, no chýba jej športový areál,“ dodal Pilinský.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM