Rôzne Správy

V Rači bude nadchádzajúci víkend patriť tradičným hodom

V bratislavskej Rači bude patriť nadchádzajúci víkend (4. - 5. 5.) tradičným hodom.

Ilustračný obrázok k článku V Rači bude nadchádzajúci víkend patriť tradičným hodom
Zdroj: TASR , pixabay

Lokálni vinári pripravili pre návštevníkov to najlepšie z minuloročnej úrody, chýbať nebude ani súťaž o najlepší hodový koláč či program pre najmenších.

Atmosféru dotvorí hudobný program. TASR o tom informoval referent komunikácie miestneho úradu Miroslav Vajs. Mestská časť sa aj takto snaží oživovať tradície.

„Račianske hody sú oslavou výročia posvätenia kostola a sviatku jeho patrónov, apoštolov Filipa a Jakuba, ktorým je zasvätený. Dalo by sa povedať, že v Rači máme dvojité hody,“ konštatuje farár Zdenko Sitka.

Na hlavnej scéne sa predstavia miestne talenty v programe Račania Račanom. Pripravená je vzdušná akrobacia na šáloch, folklórne súbory či ľudová hudba.

Na hudobnej scéne sa predstaví aj kapela Vidiek či hudobné zoskupenie Maduar. Program je zverejnený na webe mestskej časti.

V súvislosti s podujatím posilní Dopravný podnik Bratislava dopravu a pristúpi k zmene jej organizácie na vybraných linkách. Kapacitne posilnená bude električková linka 3.

Pre uzatvorenie Alstrovej ulice bude obojsmerne upravená autobusová linka 56. „V noci zo soboty na nedeľu vykoná nočná linka N55 v smere na Hlavnú stanicu zdvojené odchody,“ dopĺňa mestský dopravca.

Ilustračné foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM