Rôzne

V Petržalke vznikne areál voľného času za zhruba päť miliónov eur

V areáli bude napríklad cvičné odpalisko pre golf, osem tenisových kurtov, volejbalové ihrisko, cyklopoint, kúpalisko či detské ihriská.

Ilustračný obrázok k článku V Petržalke vznikne areál voľného času za zhruba päť miliónov eur
Zdroj: pixabay

V Petržalke na Kopčianskej ulici plánuje investor – spoločnosť ŠportPark Kopčianska vybudovať Areál voľného času – Vojenský dvor za zhruba päť miliónov eur. Na pozemku majú byť postavené multifunkčné priestory a športové plochy.

Vyplýva to zo zverejnenej dokumentácie, ktorá je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA).

Areál voľného času

Investor v zámere píše, že chce využiť funkčný potenciál dotknutého územia a jeho okolia. „Navrhovaná investičná činnosť prináša nové plochy občianskej vybavenosti celomestského a nadmestského významu pre voľnočasové aktivity,“ uviedol v zámere. Plocha areálu má mať 103 143 metrov štvorcových (m2).

Pozemky sú predelené na jednej strane komunikáciou, ktorá je situovaná pozdĺž hranice s Rakúskom a sprístupňuje vojenský cintorín a bunker z druhej svetovej vojny. Dotknuté územie je z jednej strany vymedzené prístupovou komunikáciou v predĺžení Kopčianskej ulice.

Investor plánuje začať výstavbu v máji 2019, jej ukončenie predpokladá o dva roky neskôr. Postaviť chce hlavný stavebný objekt, ktorý má byť dvojpodlažný multifunkčný, má byť v ňom reštaurácia, šatne, fitnes, wellness, kancelárie, apartmány a technické priestory. Vybudovať plánuje napríklad aj cvičné odpalisko pre golf, osem tenisových kurtov, volejbalové ihrisko, cyklopoint, kúpalisko či detské ihriská.

Dopravná obsluha bude zabezpečená jedným vjazdom a výjazdom z areálu, napojením na Kopčiansku ulicu. Parkovanie má byť zabezpečené na 98 parkovacích miestach. Projekt je navrhovaný v dvoch variantoch, ktoré sa od seba líšia vo výmere zelene na ploche riešeného územia a v sadovníckych úpravách. V zámere je odporúčaný druhý variant, v rámci ktorého sa počíta s väčšou výmerou nových zelených plôch.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM