Rôzne

V Petržalke vyrástlo nové workoutové ihrisko. A to zďaleka nie je všetko!

Viaceré petržalské ihriská prejdú rekonštrukciou, aby sa deti v mestskej časti mali kde hrať a športovať.

Ilustračný obrázok k článku V Petržalke vyrástlo nové workoutové ihrisko. A to zďaleka nie je všetko!
3
Galéria
Zdroj: Bratislava - Petržalka

Na Gessayovej ulici pribudlo nové workoutové ihrisko. Zároveň sa chystá revitalizácia starších detských ihrísk, patriacich do správy petržalskej mestskej časti. Bratislava24.sk o tom informovala Mária Halašková z petržalského miestneho úradu.

Ihriská ožívajú

Novo dokončené workoutové ihrisko realizoval Generálny investor Bratislavy, je v správe hlavného mesta. Detské ihriská na Gessayovej 22 a 19 bude revitalizovať petržalská samospráva. Gessayova ulica sa tak premení na multifunkčnú športovú a voľnočasovú zónu pre dospelých, deti a mládež.

V lete mestská časť už jedno ihrisko na Gessayovej vynovila, a to multifunkčné ihrisko v areáli ZŠ Gessayova 2, ktorý je verejne prístupný. Projekt spočíval vo výmene umelého trávnika osadeného v roku 2010. Rekonštrukcia ihriska zahŕňala vyčistenie trávnika a doplnenie jeho chýbajúcich častí.

„Takisto sme povrch hĺbkovo prečistili a dopieskovali kremičitým pieskom. Chýbajúce diely mantinelu sme doplnili a poškodené kusy vymenili za nové. Mysleli sme aj na bezpečnosť a ihrisko poistili zabudovaním systému proti krádeži, ktoré slúži na upevnenie madiel. Takisto sme zabezpečili dodávku nových bránkových sietí,“ priblížila Halašková. Celková cena prác vyšla na 12 350 eur, ihrisko bolo odovzdané do užívania v auguste tohto roku.

Ďalšie rekonštrukcie

Vďaka dotácie z Úradu vlády SR čaká Petržalku v najbližších dňoch revitalizácia ďalšieho detského ihriska v správe mestskej časti. Pôvodné ihrisko na Gessayovej 22 si po 10 rokoch vyžaduje opätovnú revitalizáciu, ktorou chce Petržalka kvalitatívne aj esteticky zvýšiť jeho úroveň.

Ihrisko bude dobudované o gumenú dopadovú plochu a nové cvičiace a hracie prvky. „Na existujúcu betónovú plochu inštalujeme fitnes streetworkoutovú zostavu a hojdačku, tzv. hniezdo. Ihrisko sa nachádza vo vnútrobloku v blízkosti Centra voľného času a základnej školy, čím chceme, okrem iného, zvýšiť záujem detí a mládeže o šport a zmysluplné využívanie voľného času. Celkové náklady sa vyšplhajú na 14 400 eur,“ dodala Halašková.

Rekonštrukciou prejde aj ihrisko na Gessayovej 19, patriace do správy MPVPS. V spolupráci s MČ bude na ihrisku osadené hasičské autíčko, opravená šmykľavka a inštalovaný bezpečnostný sedák na hojdačku.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM