Samospráva

V Lamači prerozdelia 10-tisíc eur z participatívneho rozpočtu na verejnoprospešné aktivity

Poskytnutú dotáciu možno použiť na zveľadenie verejného priestoru, podporu alebo tvorbu nového podujatia v Lamači, či realizáciu služby pre obyvateľov mestskej časti.

Ilustračný obrázok k článku V Lamači prerozdelia 10-tisíc eur z participatívneho rozpočtu na verejnoprospešné aktivity
Zdroj: TASR

Obyvatelia Lamača i neziskové organizácie pôsobiace v tejto mestskej časti môžu ešte viac ako týždeň predkladať žiadosti o príspevok na svoje verejnoprospešné aktivity. Z participatívneho rozpočtu prerozdelí samospráva medzi úspešných žiadateľov 10-tisíc eur.

Služby aj podujatia

„Poskytnutú dotáciu možno použiť na zveľadenie verejného priestoru, podporu alebo tvorbu nového podujatia v Lamači, či realizáciu služby pre obyvateľov mestskej časti, ktorá spĺňa kritéria pre čerpanie prostriedkov z participatívneho rozpočtu,“ objasnila prednostka mestskej časti Michaela Kövári Mrázová.

"Maximálna výška dotácie pre jedného žiadateľa je 2000 eur,“ dodala. Podporené aktivity musia byť zrealizované a vyúčtované do konca roka.

Projekty uchádzajúce sa o príspevok môžu žiadatelia predložiť do 12. augusta. Do 26. augusta ich zhodnotí komisia pre participatívny rozpočet, ktorá posúdi zámer a finančno-technickú realizovateľnosť projektu, taktiež i možnosť zapojenia verejnosti. Každý predložený projekt môže získať 14 bodov, ak ich získa aspoň osem, bude zaradený do hlasovania verejnosti, ktoré sa spustí 30. augusta. Výsledky majú oznámiť v druhom septembrovom týždni.

Ilustračné foto

Ak chcete dostávať pravidelný prísun čerstvých správ z Bratislavy a okolia, sledujte nás na Facebooku, Instagrame a Twitteri.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie