Adriana Banásová Kultúra

V Kine Lumiére sa uskutoční špeciálny projekt DigiTraining Plus

Talianska asociácia Media Salles po 12. raz pripravuje nekomerčný projekt DigiTraining Plus. Táto prestížna akcia sa koná každý rok vždy v rôznych mestách Európy. Tento rok zavíta aj na Slovensko.

Ilustračný obrázok k článku V Kine Lumiére sa uskutoční špeciálny projekt DigiTraining Plus
Zdroj: TASR

Projekt, ktorý je realizovaný vďaka pravidelnej podpore programu Kreatívna Európa – Media, s podporou talianskej vlády a miestnych zdrojov, sa uskutoční v bratislavskom Kine Lumiére v piatok 28. augusta.

V kine Slovenského filmového ústavu (SFÚ) sa s cieľom vymieňať si skúsenosti v oblasti digitálneho kina zídu filmoví profesionáli z celej Európy a USA – majitelia kín, filmoví technici či distribútori.

„Slovensko tiež dostane možnosť spromovať sa priamo pred filmovými profesionálmi z celého sveta. Medzi prednášajúcimi ho bude prezentovať riaditeľ SFÚ Peter Dubecký, ktorý bude rozprávať o slovenskej kinematografii, a Peter Csordás s prednáškou o fungovaní digitálnej audiovízie,“ informovala Martina Pašteková z Asociácie slovenských filmových klubov (ASFK).

DigiTraining Plus je spojením prednášok a workshopov. Tie sa uskutočnia nielen v Bratislave, ale aj v Prahe. Majitelia a prevádzkovatelia kín, filmoví technici či distribútori tu môžu získať cenné zahraničné kontakty a získať nové informácie v oblasti digitalizácie a nových technológií premietania. Hlavným českým organizátorom je Asociácia prevádzkovateľov kín, na Slovensku sú partnermi podujatia ASFK a SFÚ.

ilustračná foto

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM