Správy Samospráva

V Karlovej Vsi skúšajú parkovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie

Aktuálnu obsadenosť miest v oboch skúšobných lokalitách možno nájsť na webovej stránke aplikácie alebo po jej stiahnutí priamo v smartfóne.

Ilustračný obrázok k článku V Karlovej Vsi skúšajú parkovanie prostredníctvom mobilnej aplikácie
Zdroj: TASR

V okolí Borskej ulice a OD Centrum v Karlovej Vsi môžu šoféri vyhľadať voľné parkovacie miesto prostredníctvom aplikácie ParkDots. V prípade, že sa v týchto lokalitách nová služba osvedčí, je predpoklad jej rozšírenia i do ďalších častí Karlovej Vsi.

So smartfónom zaparkujete

Aktuálnu obsadenosť miest v oboch skúšobných lokalitách možno nájsť na webovej stránke aplikácie alebo po jej stiahnutí priamo v smartfóne. „Cieľom je sledovať frekvenciu – koľko áut sa na mieste vymení za deň, mesiac a ako dlho na mieste stoja. V blízkosti parkovacích miest pribudne časom kamera, ktorá bude okrem verejného poriadku zaznamenávať pohyb na daných miestach, vďaka čomu sa bude dať zistiť, či využívajú miesta rezidenti alebo nie,“ uvádza samospráva na svojom webe.

„Zhromaždené dáta odhalia správanie motoristov v lokalitách a budú nápomocné pri tvorbe rôznych opatrení, ako napr. výstavbu parkovacieho domu či odstavného parkoviska pre nerezidentov. Parkovacie senzory spojené s aplikáciou vedia upozorniť aj na dlho stojace automobily,“ dodáva mestská časť.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM