Nina Táborská Krimi

V herni na Tomášikovej v Bratislave lúpil mladý Chorvát. Hrozí mu až 12 rokov väzenia

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II objasnili ďalší prípad lúpežného prepadnutia, ktorého sa mal dopustiť 28-ročný občan Chorvátskej republiky. Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu lúpeže, za ktorý mu v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Ilustračný obrázok k článku V herni na Tomášikovej v Bratislave lúpil mladý Chorvát. Hrozí mu až 12 rokov väzenia
Zdroj: TASR

Ako pre Bratislava24.sk potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ Bratislava, Karina Považanová, obvinený muž lúpežne prepadnol herňu na Tomášikovej ulici v Bratislave. V popoludňajších hodinách 11. októbra maskovaný šatkou cez ústa, okuliarmi s tmavými sklami a kapucňou na hlave vošiel do priestorov herne. Tu pod hrozbou použitia krátkej strelnej zbrane žiadal od zamestnankyne, aby mu do prineseného semišového vrecka vydala finančnú hotovosť.

Vzápätí obvinený spozoroval, že sa zákazník herne pokúša dostať sa od hracieho automatu k východu. So zbraňou v ruke sa za ním rozbehol a prikázal mu, aby si ľahol, pričom do poškodeného kopol. Po chvíli sa vrátil k zamestnankyni, od ktorej opätovne pod hrozbou zbrane žiadal vydanie finančnej hotovosti.

Žena mu v obave o svoj život a zdravie vydala finančnú hotovosť vo výške viac ako 2300 eur, s ktorou obvinený utiekol. K zraneniu osôb pri lúpeži neprišlo, prítomnej zamestnankyni a zákazníkovi však obvinený spôsobil obavu o ich život a zdravie a pretrvávajúci stres.

Obvinený muž sa v súčasnosti nachádza vo vyšetrovacej väzbe za obdobnú násilnú trestnú činnosť.

Zdroj: Policajný zbor SR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM